Badanie nasienia - gdzie można zbadać męskie nasienie?
 

Badanie nasienia – gdzie można zbadać męskie nasienie?

badanie nasienia, detekcja nasienia

Jeśli pojawiają się podejrzenia, że druga połówka nie dotrzymuje wierności, warto wykonać prosty test zdrady. Wystarczy przesłać do laboratorium próbkę materiału, na której podejrzewamy plamy przypominające męską spermę. Badanie nasienia (detekcja nasienia) da jednoznaczną odpowiedź, czy zostaliśmy zdradzeni. Gdzie można zbadać męskie nasienie? Na czym polega badanie? Sprawdź poniżej.

Tego dowiesz się z artykułu:

Gdzie można zrobić badanie nasienia?

Detekcja nasienia – na czym polega?

Męska sperma – jakie badanie pozwala ją wykryć?

Jak szybko wykonywane jest badanie nasienia?

Gdzie można zrobić badanie nasienia?

Często zdarza się, że zmienione zachowanie partnerki/partnera jest pierwszym sygnałem ⚠ świadczącym o zdradzie. Potajemne korzystanie z telefonu, unikanie bliskości, wyjątkowe dbanie o swój wygląd skłania do różnych podejrzeń. Co więcej, zdarza się, że znajdujemy plamy 💦, które przypominają ślady męskiej spermy – wtedy jesteśmy prawie pewni, że doszło zdrady!

Co w takiej sytuacji zrobić? Badanie nasienia 🔍 może stanowić rozwiązanie, aby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości!

Wystarczy przeprowadzić szybki test zdrady, który odpowie na dręczące pytania. Badanie składa się z dwóch prostych etapów, jakimi są detekcja nasienia oraz analiza porównawcza. Materiał, na którym podejrzewany ślady spermy, należy zabezpieczyć (np. włożyć do papierowej koperty ✉) i wysłać do laboratorium. Wtedy zostanie przeprowadzone badanie, które opiera się na detekcji nasienia. W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego możliwa jest analiza porównawcza, która dostarczy informacji, do kogo należy zabezpieczony ślad [1].

Detekcja nasienia – na czym polega?

Detekcja nasienia to pierwszy etap testu zdrady, polegający na wykryciu 🔬 męskiej spermy.

Jak przebiega badanie nasienia? Celem testu zdrady jest analiza antygenu sterczowego – enzymu produkowanego przez gruczoł krokowy, który odpowiada za utrzymanie nasienia w postaci płynnej. Oznacza to, że jeśli na przesłanej próbce (np. bieliźnie 👙, ubraniu, wkładce higienicznej, chusteczce, pościeli, prezerwatywie) zostanie potwierdzona obecność antygenu PSA 🧪 (antygenu sterczowego), to materiał zawiera ślady męskiego nasienia [2].

Męska sperma – jakie badanie pozwala ją wykryć?

Test zdrady opierający się na detekcji nasienia to najpewniejsze badanie, służące wykrywaniu męskiej spermy. Zarówno wysoka czułość testu, jak i doskonała precyzja pozwala na rozpoznanie nawet niewielkiej ilości męskiego nasienia [2]. Ponadto, jeśli detekcji nasienia dostarczy pozytywny wynik (tzn. na przesłanej próbce wykryto antygen PSA), warto przeprowadzić analizę porównawczą 🧬. Ten etap badania polega na ustaleniu profilu genetycznego osoby, do której należy nasienie i porównuje z nadesłanymi próbkami (np. szczoteczką do zębów 🪥, maszynką do golenia 🪒, włosem z cebulką) należącymi np. do zleceniodawcy lub mężczyzny 🧔, z którym kobieta mogła dopuścić się zdrady. Poszerzenie testu zdrady o tę analizę pozwala ustalić, czyje nasienie zostało wykryte [1].

Jak szybko wykonywane jest badanie nasienia?

Wykrywanie męskiego nasienia, czyli pierwszy etap testu zdrady (detekcja nasienia), przebiega bardzo szybko i sprawnie. Wynik dostępny jest już nawet w ciągu 24 godzin od momentu dostarczenia próbek do laboratorium [1].

Skoro już wiesz, gdzie można zbadać męskie nasienie, a masz podejrzenia, że druga połówka mogła dopuścić się zdrady 💔, wykonaj szybki test. Dzięki otrzymaniu pewnej informacji pozbędziesz się wszelkich wątpliwości. Dodatkowo wynik z analizy laboratoryjnej 📊, czyli detekcji nasienia, może być wykorzystany nawet jako dowód na niewierność partnerki/partnera w sądzie 👨‍⚖!

Źródła:

  1. https://testynaojcostwo.pl/test-zdrady-krok-po-kroku/
  2. https://www.testdna.pl/poradnik/antygen-swoisty-dla-stercza-psa/

To może Cię zainteresować: Jak wykonać test zdrady – krok po kroku

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA