Czy wynik testu na ojcostwo może być błędny?
 

Czy wynik testu na ojcostwo może być błędny?

jak zaprzeczyć ojcostwo, zaprzeczenie ojcostwa koszty
Przez lata borykałeś się z wątpliwościami. To okropne, gdy patrzysz na swoje dziecko i zastanawiasz się „Czy ono na pewno jest moje?”. W końcu zdecydowałeś się na test na ojcostwo. Wynik był dla Ciebie szokujący – wykluczenie. Teraz pojawia się kolejne pytanie? Czy można mu zaufać? Czy ten test jest wiarygodny? A co jeśli w laboratorium nastąpiła pomyłka?
 .
Wbrew pozorom wiele osób zastanawia się nad tym, czy wynik badania ojcostwa, które przeprowadzili jest na pewno wiarygodny i można mu zaufać. Testy na ojcostwo w sposób jednoznaczny rozstrzygają sporne ojcostwo, ale tylko pod warunkiem, że spełnionych zostanie kilka warunków.
 .

Skąd mam wiedzieć, czy mój wynik jest pewny?

Podstawową kwestią jeśli chodzi o wiarygodność wyniku testu ojcostwa jest to, w jakim laboratorium badanie zostało przeprowadzone. Zarówno w Polsce jak i za granicą działa wiele tego typu ośrodków. Na co warto zwrócić uwagę?
.
  • Doświadczenie – od jak dawna laboratorium istnieje na rynku
  • Certyfikaty – liczne kontrole i certyfikacje potwierdzają działanie laboratorium zgodnie z przyjętymi procedurami. Śmiało proś o przesłanie skanów takich certyfikatów na adres e-mail. Jeśli laboratorium nie chce spełnić Twojej prośby to jego wiarygodność stoi pod znakiem zapytania.
  • Jasne komunikaty – nie bój się zapytać o procedurę wykonywania testów na ojcostwo oraz o to, czy Twój wynik będzie na pewno wiarygodny. Konsultant powinien Ci jasno wytłumaczyć, jakich zabezpieczeń używa się w danej firmie, aby uniknąć ewentualnych błędów i pomyłek. Jeśli konsultant nie potrafi Ci jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie lub nie chce udzielić takiej informacji zasłaniając się tajemnicą handlową lepiej wybierz inne laboratorium.
  • Współpraca z sądami i organami ścigania – jeśli laboratorium realizuje badania nie tylko dla osób prywatnych, ale też sądów i organów ścigania, to znaczy, że musi wykonywać je zgodnie z przyjętymi przez te instytucje procedurami.
Na koniec najważniejsza rada – nie bój się pytać! Jeśli tylko masz najmniejsze wątpliwości i chociaż wydają Ci się „głupie”  poproś konsultanta laboratorium o wyjaśnienie.kas
z tym większym zaufaniem możesz darzyć tę firmę.

Czy mogę jakoś sprawdzić  czy mój wynik jest wiarygodny?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy wynik przeprowadzonego przez Ciebie testu na ojcostwo jest wiarygodny możesz wykonać go powtórnie w innym ośrodku. Jeśli laboratorium bada te same markery możesz spróbować zlecić tylko np. wykonanie tylko swojego profilu i porównać go z tym, który jest na wyniku.
.
Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA