Po czym poznać czy dziecko jest moje?
 

Po czym poznać czy dziecko jest moje?

po czym poznać czy dziecko jest moje, czy to moje dziecko, wygląd dziecka

Nierzadko słyszy się porównania rodziców do swoich dzieci – jesteście do siebie podobni jak dwie krople wody 💧💧. Wygląd dziecka może, choć nie musi być powodem do różnych przypuszczeń. Co w sytuacji gdy wspomniane podobieństwo nie jest aż tak wyraźne? Istnieją niezawodne sposoby, które raz na zawsze potwierdzą czy to Twoje dziecko. Po czym poznać czy dziecko jest moje? Dowiedz się więcej!

Tego dowiesz się z artykułu:

Po czym poznać czy dziecko jest moje – wygląd dziecka

Po czym poznać czy dziecko jest moje – jakie badanie genetyczne wybrać?

Czy to moje dziecko? Wynik testu na ojcostwo

Po czym poznać czy dziecko jest moje – wygląd dziecka

Wygląd dziecka 👶, jego cechy fizyczne. Zdecydowana większość ludzi robi ten sam błąd – w dużej mierze skupia się na cechach, które można ujrzeć na pierwszy rzut oka – kolor oczu 👁️, włosów, kształt nosa 👃, uszu 👂 itp. To że dziecko dziedziczy DNA swoich rodziców po połowie wcale nie oznacza, że dziecko będzie po połowie podobne do każdego z rodziców.

Po czym poznać czy dziecko jest moje? To zależy bezpośrednio od genów 🧬 przekazywanych od rodziców, a także mocy jakie one posiadają – mamy do czynienia z genami dominującymi recesywnymi. Gdy w parze mamy gen dominujący oraz gen recesywny, to w takiej sytuacji dojdzie do ujawnienia cech zawartych w genie dominującym.

Może jednak dojść do sytuacji, gdzie oboje rodzice 👪 mają ciemne oczy, a ich dziecko rodzi się z oczami koloru niebieskiego. Jak to możliwe? Prawdopodobnie oboje rodzice mieli w przeszłości przodków z niebieskimi oczami, w ich genotypie gen odpowiadający za niebieskie oczy był genem recesywnym – w momencie gdy oboje przekażą dziecku geny recesywne to ich dziecko urodzi się z niebieskimi oczami. Podsumowując, to geny, a jeszcze dokładniej ich siła ma wpływ na wygląd dziecka.

Po czym poznać czy dziecko jest moje – jakie badanie genetyczne wybrać?

Badania genetyczne 🔬 są najlepszym sposobem na sprawdzenie stanu pokrewieństwa. Żadna inna metoda nie dostarczy równie pewnej i jednoznacznej informacji na pytanie – po czym poznać czy dziecko jest moje, co specjalistyczne badanie. Takim badaniem jest test na ojcostwo. Badanie ojcostwa jest bardzo proste – do analiz wystarczą takie próbki jak wymazy z policzka lub mikroślady. Mikrośladami są rzeczy, na których znajduje się materiał genetyczny danej osoby. Jako mikroślad posłużyć może m.in. szczoteczka do zębów 🪥, maszynka do golenia 🪒, niedopałek papierosa 🚬, klapki noszone na gołą stopę 🩴 itp. Badanie ojcostwa można wykonać w punkcie pobrań lub nawet nie wychodząc z domu. Jest to możliwe dzięki zestawom, dzięki którym można pobrać próbki i odesłać je z powrotem do laboratorium!

Czy to moje dziecko? Wynik testu na ojcostwo

Po otrzymaniu próbek przez laboratorium 🏥 pozostaje jedynie czekać na informację z wynikiem testu. W zależności od rodzaju próbek użytych w trakcie badań na wynik czeka się ⏱ – do 5 dni roboczych w przypadku badania na wymazach z policzka oraz do 10 dni roboczych, gdy wykorzystujemy mikroślady. Wynik testu na ojcostwo 📜 przyniesie odpowiedź na pytanie – czy to moje dziecko? Wynik badania przekazywany jest dyskretnie 🤫 w miejsce wskazane przez Pacjenta (paczkomatem, kurierem, pocztą, a także online).

Jakie informacje zawiera wynik testu na ojcostwo? Podstawową kwestią są profile genetyczne osób objętych badaniem – jest to poniekąd dowód na to, że analiza materiału się odbyła. Następnie wyodrębnione profile genetyczne porównuje się celem sprawdzenia zgodności. Czy to moje dziecko? Możliwości są dwie: ✅ ojcostwo jest potwierdzane lub ❎ wykluczane. Wynik testu na ojcostwo poza dostarczeniem ważnej informacji ma także moc dowodową 🔍 – z powodzeniem wykorzystasz go w sądzie w rozmaitych sprawach np. o alimenty, sprawach rozwodowych, spadkowych itp.

 To może Cię zainteresować: Gdzie zrobić testy na ojcostwo?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA