Badanie w domu – test na ojcostwo bez wychodzenia z domu
 

Badanie w domu – test na ojcostwo bez wychodzenia z domu

badanie w domu, badania z dojazdem do domu

Wykonanie badań DNA jest bardzo proste. Nie wymaga nawet wizyty w laboratorium. Badanie w domu – jednym z takich badań może być test na ojcostwo! Wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobrania próbek lub skorzystać z usług pielęgniarki mobilnej. Sprawdź niniejszy artykuł i dowiedz się jakie badania z dojazdem do domu możesz wykonać.

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Badania z dojazdem do domu – jakie testy DNA można wykonać?

▶ Badanie w domu – jak zrobić test na ojcostwo nie wychodząc z domu?

Badania z dojazdem do domu – jakie testy DNA można wykonać?

Badania DNA, które możemy wykonać w domu 🏡 to:

✅   Testy na ojcostwo po narodzinach dziecka – polegają one na potwierdzeniu ✅ ojcostwa. Do badania potrzebne są dwie próbki DNA 🧬 – jedna od dziecka i jedna od domniemanego ojca. Do badania można oddać dowolną próbkę – wymaz z policzka lub próbkę dyskretną (np. gumę do żucia, szczoteczkę do zębów, maszynkę do golenia, pasek z glukometru, niedopałek papierosa).

✅   Test na ojcostwo z pełną procedurą sądową – wykonanie tego typu badania pozwoli nam przedstawić jego wynik w sądzie 👨‍⚖. W badaniu sądowym udział biorą wszystkie osoby tj. domniemany ojciec, dziecko oraz matka. Przed pobraniem potwierdzona musi zostać tożsamość badanych 🪪. Do wykonania testu na ojcostwo tego typu nie potrzebujemy skierowania z sądu.

✅   Badania pokrewieństwa – dzięki nim możemy potwierdzić pokrewieństwo m.in. między rodzeństwem czy dziadkiem 👨‍🦳 i wnukiem 👦. Do badania potrzebne są dwie próbki DNA.

✅   Test na ojcostwo w ciąży 🤰 – badanie to wykonać można już od 8 tygodnia ciąży. Do potwierdzenia ojcostwa potrzebna jest próbka krwi matki dziecka oraz próbka DNA domniemanego ojca [1].

Badanie w domu – jak zrobić test na ojcostwo nie wychodząc z domu?

Badanie w domu przeprowadzić można na dwa sposoby:

🔷   Zamówienie zestawu do pobierania próbek – badanie DNA w domu możemy przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobrania i zabezpieczenia próbek do analizy. Znajdziemy w nim specjalne wymazówki, którymi należy przez kilkanaście sekund pocierać policzek od wewnętrznej strony. Wykorzystany patyczek należy włożyć z powrotem do opakowania, umieścić w zaadresowanej kopercie zwrotnej i odesłać bezpłatnym kurierem.

🔷   Wizyta domowa pielęgniarki – w naszym domu próbki do badania DNA pobrać może również pielęgniarka mobilna. Przeprowadzi ona całą procedurę badania, w taki sam sposób jak w laboratorium. Decydując się na wizytę pielęgniarki, możemy wykonać prywatny test na ojcostwo, a także z procedurą sądową. Wystarczy zgłosić chęć wykonania badania w domu, podać wygodny termin i dokładny adres, a następnie czekać na przyjazd domowej pielęgniarki [2], [3].

Laboratorium po otrzymaniu próbek rozpocznie ich analizę. Jej wynik pacjent otrzyma w ciągu 3-5 dni roboczych. Możliwa jest także ekspresowa wersja badania. Umożliwia ona otrzymanie wyniku już w 48 godzin od momentu otrzymania próbek [2].

Źródła:

  1. https://www.testdna.pl/cennik-test-na-ojcostwo/
  2. https://www.ustalojcostwo.pl/jak-szybko-i-bezpiecznie-zrobic-test-dna-na-ojcostwo-w-domu/
  3. https://www.testdna.pl/domowy-test-na-ojcostwo/#jak-zrobic-domowy-test-na-ojcostwo/

To również może Cię zainteresować: Jak zrobić test na ojcostwo bez wychodzenia z domu [INFOGRAFIKA]

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA