Anonimowy test na ojcostwo - jak go zrobić?
 

Anonimowy test na ojcostwo – jak go zrobić?

anonimowy test na ojcostwo

Test na ojcostwo powinien być pewny i dyskretny. Pewność zapewnia nowoczesna i dokładna metoda analizy. Z kolei dyskrecję zapewnia brak danych osobowych na wyniku. Te dwie korzyści zapewnić nam może anonimowy test na ojcostwo. Jest to proste i bezproblemowe. Nikt z Twojego otoczenia nie dowie się o zleceniu badania. Jak wykonać anonimowy test na ojcostwo? Sprawdź poniżej!

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Anonimowy test na ojcostwo – czym jest?

▶ Jak zlecić anonimowy test na ojcostwo?

▶ Czy anonimowy test na ojcostwo jest pewny?

Anonimowy test na ojcostwo – czym jest?

Anonimowy test na ojcostwo to badanie DNA 🧬. Dzięki niemu możemy sprawdzić, kto jest biologicznym ojcem danego dziecka. Do wykonania analizy potrzebne są dwie próbki materiału genetycznego – jedna od dziecka, a druga od domniemanego ojca 👨. Materiałem do badania może być np. wymaz z policzka, szczoteczka do zębów, włos z cebulką czy guma do żucia [1].

Jak zlecić anonimowy test na ojcostwo?

Zlecenie anonimowego testu na ojcostwo jest bardzo dyskretne 🕵. Można to zrobić następująco:

  1. Zamów zestaw do pobrania próbek 🧰. Możesz to zrobić przez formularz na stronie www, telefonicznie 📱 lub na czacie. Podczas zamawiania zaznacz, że zależy Ci na dyskretnym wysłaniu próbek.
  2. Po pobraniu obu próbek wypełnij anonimowy formularz zlecenia badania 📄. Musisz podać w nim dane zleceniodawcy badania oraz informacje o tym, jak ma zostać przesłany wynik analizy (wybrać możesz przekazanie wyniku telefoniczne, listownie ✉, e-mailowo 📧 lub do punktu). Następnie zamów kuriera (jego koszt zawiera się w cenie badania) lub odeślij próbki pocztą. Przesyłka jest dyskretna – musisz zaadresować ją na dane osoby prywatnej 👤 (naszego pracownika), a nie na dane laboratorium.
  3. Wynik badania zostanie Ci przekazany w sposób, który wybrałeś wcześniej. Nie będzie na nim żadnych danych osobowych. Jeśli wybrałeś przekazanie wyniku listowne lub do punktu, to nadawcą przesyłki będzie osoba prywatna, a nie laboratorium 🏥 [1], [2].

Czy anonimowy test na ojcostwo jest pewny?

Anonimowy test na ojcostwo to gwarancja pewności. Analizie poddawane są w nim aż 24 markery DNA, na podstawie których ustala się profil genetyczny dziecka i domniemanego ojca 🔎. Taka ilość markerów pozwala jednoznacznie potwierdzić ✅ lub wykluczyć ojcostwo. W wyniku badania otrzymasz dokładną informację o każdym przeanalizowanym markerze [1].

Anonimowy test na ojcostwo to też badanie objęte rygorystycznymi procedurami bezpieczeństwa 🛡. Każda oddana do badania próbka 🧪 otrzyma swój indywidualny numer, dzięki czemu będzie można zidentyfikować, czyje to badanie. Dzięki tej procedurze podczas badania nie ma miejsca na pomyłkę [3].

Źródła:

[1] https://www.testdna.pl/anonimowy_test_ojcostwa/

[2] https://centrumdna.pl/testy-na-ojcostwo/anonimowe-testy-dna-na-ojcostwo/

[3] https://www.geneticus.pl/badania-dna/anonimowy-test-na-ojcostwo/

To również może Cię zainteresować: Koszt ustalenia ojcostwa – czy 500zł wystarczy, by zyskać pewność?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA