Zdrada a podział majątku - czy ma ona wpływ na wyrok sądu?
 

Zdrada a podział majątku – czy ma ona wpływ na wyrok sądu?

zdrada a podział majątku

Zdrada partnera pociąga za sobą wiele przykrych konsekwencji. Uporać musimy się nie tylko ze swoimi emocjami, ale także sprawami formalnymi. Jedną z nich jest podział majątku. Może obyć się to polubownie, ale po zdradzie zwykle do podziału majątku dochodzi przed sądem. Zdrada a podział majątku – czy ma ona wpływ na wyrok sądu?

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Podejrzenie zdrady – jak to sprawdzić?

▶ Zdrada a podział majątku – czy ma ona wpływ na wyrok sądu?

Podejrzenie zdrady – jak to sprawdzić?

Zdrada to bardzo częsta przyczyna rozwodów. Niestety nie zawsze wychodzi ona na jaw, przez co wiele osób żyje w nieświadomości. Warto znać sygnały, które mogą świadczyć o niewierności partnerki.

Naszą czujność powinna wzbudzić przede wszystkim nagła obojętność i tajemniczość partnerki. Nagła zmiana hasła do telefonu czy laptopa, brak czasu dla partnera, niechęć do kontaktów seksualnych czy częste wychodzenie z domu to dość podejrzane sygnały. O zdradzie świadczyć może także przesadne dbanie o swój wygląd [1].

Poprzez objawy zdrady możemy się jedynie domyślać, że partnerka nie jest nam wierna. Potrzebujemy jednak konkretnego dowodu. Pomóc nam może w tym test zdrady. Jest to badanie, do którego oddajemy próbkę, na której może znajdować się sperma kochanka. Może być nią bielizna, wkładka higieniczna, czy pościel. W laboratorium sprawdza się, czy na próbce na pewno znajduje się nasienie. Tworzy się także profil genetyczny osoby, do której należy sperma [2]. Jeżeli test zdrady przyniesie pozytywny wynik, wtedy stajemy przed dylematem – zdrada a podział majątku.

Zdrada a podział majątku – czy ma ona wpływ na wyrok sądu?

Wiele zdradzonych osób domaga się od partnera otrzymania większej części wspólnego majątku. Niestety dla sądu zdrada nie ma żadnego znaczenia. Nierówny podział majątku możliwy jest jedynie w przypadku, gdy jeden z małżonków zażąda, aby otrzymany majątek zależał od wkładu w jego pozyskanie [3].

Sąd w trakcie nierównego podziału majątku bierze pod uwagę wiele czynników. Liczą się nie tylko dochody, ale także racjonalność wydatków czy praca w gospodarstwie domowym i opieka nad dziećmi. W przypadku zdrady partnera możemy więc wykazać, że wspólne pieniądze wydawał on na swój romans zamiast na rodzinę. W taki sposób osoba zdradzana może otrzymać większą część wspólnego majątku [3].

Źródła:

  1. https://testynaojcostwo.pl/ojcostwo/jakie-sa-najczestsze-objawy-zdrady-zony/
  2. https://www.testdna.pl/test-zdrady/
  3. https://adwokacka-kancelaria.info/2018/05/15/czy-zdrada-wplywa-na-podzial-majatku/

To również może Cię zainteresować: Czym jest detektyw zdrady?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA