W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?
 

W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?

W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo

Zdarzają się sytuacje, że przyszli rodzice są niepewni ojcostwa nienarodzonego dziecka. To stresująca sytuacja, która powinna być jak najszybciej rozwiązana. Wiele osób zastanawia się, w którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo, by dać pewne wyniki, a jednocześnie być bezpiecznym dla dziecka. Odpowiedź może zaskoczyć wiele osób, ponieważ takie badanie DNA można przeprowadzić już w 8 tygodniu ciąży!

Tego dowiesz się z artykułu:

W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Odpowiedź na to pytanie może być dla wielu zaskakująca, ale test na ojcostwo można przeprowadzić już od 8 tygodnia ciąży. Badanie to jest najwcześniejszym dostępnym w kraju badaniem ojcostwa. Dostępne są również testy, które wykonać można od 15 tygodnia ciąży. Co ważniejsze, wyniki tego typu badań gwarantują taką samą pewność jak te, które realizuje się po narodzinach dziecka.

Przeprowadzenie testu na ojcostwo gwarantuje Ci, że:

  • odzyskasz spokój i będziesz cieszyć się tym wyjątkowym okresem bez dodatkowych nerwów i zmartwień,
  • spokojnie zaplanujesz następne etapy życia oraz aspekty prawne dziecka, w tym uznanie ojcostwa,
  • zapewnisz swojemu dziecku zdrowie – stres matki może bowiem negatywnie wpłynąć na nienarodzone dziecko,
  • poprawisz i umocnisz swoje związki i więzi rodzinne.

Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Decydując się na wczesny test na ojcostwo, możesz wykonać takie badanie w jednej z ponad 250 nowoczesnych przychodni lub podczas domowej wizyty wyszkolonej pielęgniarki. Przyszła mama oddać będzie musiała próbkę krwi, a od domniemanego ojca pobrany zostanie wymaz z policzka.
Badanie to jest wykonywane w nowoczesnym laboratorium za pomocą opatentowanej metody. W jego trakcie z krwi matki izoluje się wolne płodowe DNA, które następnie porównywane jest z materiałem genetycznym możliwego ojca, co pozwala określić, czy dana osoba jest ojcem dziecka.

Na czym polega test na ojcostwo od 15 tygodnia ciąży?

Dostępny jest również drugi test DNA na ojcostwo, który wykonać można od 15 tygodnia ciąży. Podczas tego badania wykorzystywany jest płyn owodniowy oraz dowolne próbki od rodziców. Przekazać można także próbki dyskretne, na przykład niedopałki papierosów. Próbki płynu owodniowego pobierane są u najlepszych specjalistów, a całe badanie przeprowadzane jest pod kontrolą USG. Ponadto badanie to pozwala uzyskać dodatkowe informacje na temat stanu zdrowia nienarodzonego dziecka. Wynik może bowiem poinformować o wystąpieniu najczęstszych wad genetycznych, na przykład o zespole Downa.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA