Test na ojcostwo z danymi osobowymi? Może się przydać!
 

Test na ojcostwo z danymi osobowymi? Może się przydać!

test na ojcostwo z danymi osobowymi

Chcesz zrobić test na ojcostwo za 500 złotych, który będzie anonimowy – mimo tego, że pobierasz wymazy z policzka? Na Twoim wyniku nie będzie danych osobowych, a opisy, np. „dziecko” i „ojciec” czy „osoba A” i „osoba B”. Teraz może Ci to nie przeszkadzać – wydaje Ci się, że badanie jest tylko formalnością. A co, jeśli okaże się, że wynik wyklucza ojcostwo? Pewnie będziesz chciał pokazać go matce dziecka czy iść z nim do sądu. Może się więc zdarzyć, że będzie Ci potrzebny właśnie test na ojcostwo z danymi osobowymi.

Spis treści:

Czy warto robić anonimowy test na ojcostwo?

Dla wielu osób wykonanie badania anonimowo ma wiele zalet – i nic dziwnego, w końcu nie każdy chce podawać swoje dane osobowe. Jeśli świadomie decydujesz się na badanie anonimowe lub gdy nie ma możliwości podania danych – anonimowy test na ojcostwo jak najbardziej warto wykonać. Oczywiście wybierając wiarygodne i akredytowane laboratorium!

Jeśli jednak masz wybór:

  • badanie na ojcostwo za 500 złotych z wymazów z policzka – bez danych osobowych
  • trochę droższe badanie na ojcostwo z wymazów z policzka – z danymi osobowymi

Twoja decyzja powinna być jasna. Nawet jeśli teraz trochę dopłacisz, może Ci to oszczędzić konieczności wykonania testu (a więc i dokonania opłaty) raz jeszcze…

Dlaczego dane osobowe na wyniku mogą być ważne?

Jeśli wynik testu na ojcostwo jest potrzebny tylko dla Twojej wiedzy i wiesz, że schowasz go do szuflady – anonimowe badanie powinno wystarczyć. Nie rezygnuj jednak świadomie z możliwości, jakie daje test na ojcostwo z danymi osobowymi!

Pomyśl: wynik bez danych osobowych może nie być brany poważnie przez matkę dziecka. Ani tym bardziej prokuratora, który wymaga twardych dowodów. A dlaczego w ogóle został wspomniany prokurator?

Mężczyzna może złożyć wniosek o zaprzeczenie ojcostwa w czasie 6 miesięcy od momentu, w którym dowiedział się o narodzinach dziecka. Jeśli przegapi ten termin – pozew może zostać złożony przez prokuratora.

Zanim to jednak zrobi, trzeba go przekonać, że takie działanie jest zasadne. I tutaj przydaje się wynik badania na ojcostwo – z danymi osobowymi. Pamiętaj, że wystarczy test prywatny, w którym udział matki nie jest wymagany.

Jak widzisz, dane osobowe na wyniku testu na ojcostwo mogą się przydać! Jeśli rezygnujesz z nich tylko w imię niższej ceny – nie warto.

To może Cię zainteresować: Badania na ojcostwo cena – czy wystarczy 500 złotych, by mieć pewność?

Kiedy wynik testu na ojcostwo może mieć dane osobowe?

Konieczne jest spełnienie dwóch bardzo ważnych przesłanek:

  • test na podstawie wymazów z policzka – od każdego uczestnika musi być pobrana taka próbka. Jeśli robisz badanie za 500 złotych i tak nie masz możliwości przekazania czegoś innego (próbki dyskretnej). A danych osobowych na wyniki tak czy siak nie ma…
  • wykonanie badania w sprawdzonym laboratorium – w takim, które przy badaniach z wymazów umieszcza dane osobowe na wyniku bez dodatkowych opłat i które dba o te dane – wdrażając procedury bezpieczeństwa i dyskrecji.

zdjęcie:StockSnap/pixabay.com

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA