Test na ojcostwo dyskretnie – jak go zrobić? Sprawdź!
 

Test na ojcostwo dyskretnie – jak go zrobić?

test na ojcostwo dyskretnie

Chcesz zrobić test na ojcostwo dyskretnie? Nie ma w tym nic dziwnego! Aby dyskrecja była zachowana, musisz jednak wybrać odpowiednie laboratorium. Procedury bezpieczeństwa i dyskrecji nie są niestety wdrożone wszędzie…. Na co zwrócić uwagę i co zapewni Ci dyskrecję w czasie realizacji testu na ojcostwo? Sprawdź!

Spis treści:
Poufność kontaktu
Dyskretna przesyłka
Test na ojcostwo anonimowo
Bezpieczeństwo danych osobowych i genetycznych

Poufność kontaktu – nawet nie wiesz, jaka jest ważna…

Wyobraź sobie, że niepowołana osoba dzwoni do laboratorium i jak gdyby nigdy nic uzyskuje informacje na temat Twojego badania i wyniku… Chcesz uniknąć takiej sytuacji, prawda? Przecież tak ważne dla Ciebie jest to, żeby zrobić test na ojcostwo dyskretnie! Wybierz laboratorium, które ma wdrożone konkretne procedury bezpieczeństwa i poufności.

Na czym powinny one polegać? Najważniejsze elementy to:

  • kontakt tylko w sposób określony przez Ciebie w formularzu zlecenia badania,
  • podanie przez Ciebie hasła bezpieczeństwa (lub numeru pesel, jeśli nie ustalisz hasła) przed udzieleniem wszelkich informacji,
  • nieudzielanie informacji w czasie pierwszego kontaktu (a podczas kontaktu zwrotnego bezpośrednio do Ciebie).

Test na ojcostwo dyskretnie – dyskretna przesyłka

O co tak dokładnie chodzi?

Po pierwsze: o możliwość wybrania dowolnego adresu do wysyłki – nie tylko domowego, ale też np. do zaufanej osoby, paczkomatu, poste restante, punktu, przychodni…

Po drugie: o możliwość wybrania przesyłki bez oznaczeń czy pieczątek laboratorium, aby nikt nie domyślił się zawartości i żebyś nie musiał się tłumaczyć.

Zobacz też: Test na ojcostwo – czy możemy liczyć na dyskrecję?

A może test na ojcostwo anonimowo?

Nie wszyscy chcą wykonywać badania na ojcostwo z podaniem swoich danych osobowych. Jeśli zależy Ci na anonimowości, wybierz laboratorium, które to umożliwia. Jak wtedy oznaczane są zlecenia?

Każde zlecenie i każda próbka dostają unikalne numery – które nigdy nie będą się powtarzać. Dzięki temu nie ma mowy o pomyłce, a badanie z powodzeniem może być wykonane anonimowo.

Bezpieczeństwo danych osobowych i genetycznych

Twoje dane powinny być wykorzystane tylko do wykonania konkretnego zlecenia. Nie mogą być przekazywane innym podmiotom ani wykorzystywane do wysyłania czy różnego rodzaju reklam. Laboratorium musi działaś zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.

Ciekawy artykuł: Test na ojcostwo a przeziębienie – czy choroba może zmienić wynik?


zdjęcie: blickpixel/pixabay.com

Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.
5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA