Terapia dla par – 6 oznak, że warto z niej skorzystać
 

Terapia dla par – 6 oznak, że warto z niej skorzystać

terapia dla par, terapie dla par, porady dla par, terapia dla dwojga, jak wygląda terapia dla par

Macie kryzys, którego nie potraficie zażegnać sami? Być może ostatnią deską ratunku będzie dla Was terapia dla par. Specjalista pomoże Wam się porozumieć, znaleźć rozwiązania Waszych problemów i spojrzeć na Wasz związek z innej perspektywy. Poznaj 6 znaków, że warto z takiej terapii skorzystać (oczywiście wtedy, gdy oboje tego chcecie).

1. Terapia dla par – kiedy ciągle się kłócicie

I nie potraficie normalnie porozmawiać, być może przyda Wam się zmiana sposobu myślenia. Jeśli dodatkowo każda kłótnia ma podobny scenariusz i schemat, a Wy tylko na siebie krzyczycie, to znak, że pomoc specjalisty jest naprawdę potrzebna.

2. Terapia dla par – kiedy macie problem, którego nie umiecie sami rozwiązać

Nie ma znaczenia, czy wiąże się np. z niepłodnością, różnicami w podejściu do wychowania potomstwa, niepewnością co do ojcostwa, śmiercią kogoś bliskiego (która odcisnęła trwałe piętno na Waszym związku) czy uzależnieniem jednego z Was… Terapeuta pomoże Wam znaleźć nowe rozwiązania.

To może Cię zainteresować: Kryzys w małżeństwie niejedno ma imię!

3. Terapia dla par – kiedy zniknęła więź cielesna

Już praktycznie w ogóle nie uprawiacie seksu, nie przytulacie się, a buziak przed snem to tylko wspomnienie? Więź fizyczna jest jednym z budulców związku, dlatego nie może jej zabraknąć nawet po wielu latach. Być może dzięki rozmowie z terapeutą poznacie przyczynę takiego stanu rzeczy i znów zakochacie się w sobie jak nastolatki?

4. Terapia dla par – kiedy jest ktoś trzeci

Zdrada fizyczna albo emocjonalna to największy cios dla związku, jednak często relację można mimo wszystko odbudować. Oboje musicie jednak tego chcieć. Dzięki terapii dla par być może uda Wam się spojrzeć na tę sytuację z dystansem i poznać motyw dla zdrady. Oznaki zdrady żony >>

5. Terapia dla par – kiedy negatywne emocje biorą górę

Ciche dni i niechęć do rozmowy lub krzyki, wrzaski, przekleństwa… Zarówno jedna, jak i druga sytuacja nie wpływa korzystnie na Wasz związek. Terapia dla par to dobre rozwiązanie, by rozprawić się z tymi emocjami i poskromić smutek, złość czy irytację.

6. Terapia dla par – kiedy wisi nad Wami rozwód

Rozmowa ze specjalistą to ostatnia szansa, by zyskać nową siłę i motywację, spojrzeć z nowej perspektywy na związek i przypomnieć sobie, dlaczego kiedyś zdecydowaliście się na ślub.

Zobacz też: Czy wiesz, jak rozpoznać zdradę kobiety?

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA