Polecamy: Analiza 16 czy 24 markerów DNA?

Metoda genetyczna wykorzystywana w testach na ojcostwo

Ostatnio coraz więcej laboratoriów zwiększa liczbę badanych markerów genetycznych. Jedne firmy robią to w podstawowej cenie, inne za dopłatą. Jakie znaczenie dla wyniku testu na ojcostwo ma analiza 24 markerów genetycznych, zamiast standardowej puli 16? Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu, który odpowiada na to pytanie.

Analiza DNA na podstawie 24 markerów jest polecana, gdy w badaniu uczestniczą tylko 2 osoby, a konkretnie, jak już zostało wspomniane, ojciec i dziecko. Zalety takiego rozwiązania są w zasadzie dwie. Po pierwsze, zmniejszamy prawdopodobieństwo, że wynik analizy będzie niejednoznaczny i ostatecznie, aby potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo, trzeba będzie włączyć do badania matkę. Unikniemy wtedy wydłużenia czasu badania i zwiększenia jego kosztów. Po drugie, ojcostwo zostanie określone z jeszcze wyższym prawdopodobieństwem (…)

Analiza 24 markerów DNA – sprawdź laboratorium

Dlatego przy wyborze laboratorium warto upewnić się czy analizuje ono taką liczbę markerów, na jakiej nam zależy i czy będziemy mieć ją w cenie czy za dopłatą. Warto również dowiedzieć się, czy na wyniku badania, obok informacji o ojcostwie znajdzie się rezultat zaawansowanej analizy statystycznej oraz profil genetyczny badanych osób czyli wykaz wszystkich przeanalizowanych markerów. Bo profil genetyczny jest tak naprawdę dowodem z wykonania badania DNA na ojcostwo (…)

Czytaj cały artykuł w portalu poradnikzdrowie.pl>> 

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA