Test na ojcostwo w ciąży - kiedy można go wykonywać?
 

Test na ojcostwo w ciąży – kiedy można go wykonywać?

Nowoczesny test na ojcostwo w ciąży to szansa na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa już niedługo po poczęciu. Dzięki temu ojciec może mieć pewność, że oczekuje narodzin własnego potomka. W czasie trwania ciąży test na ojcostwo wykonuje się do celów prywatnych, sądy nie zlecają wykonywania badań DNA przed narodzinami dziecka.

Od kiedy można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Gdzie można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo w ciąży?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży

Od kiedy można zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Test na ojcostwo w ciąży można wykonać już od ukończonego 8 tygodnia ciąży, a więc na jej bardzo wczesnym etapie. Inne badanie jest dostępne po 15 tygodniu ciąży. Od tej pory można wykonać badania na ojcostwo w dowolnym momencie, aż do samego porodu.

Gdzie można zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Testy na ojcostwo w ciąży są wykonywane w nowoczesnych i świetnie wyposażonych laboratoriach genetycznych – warto sprawdzić, jakie placówki w okolicy miejsca zamieszkania posiadają takie badania w swojej ofercie. Podobnych placówek w całej Polsce jest ponad 200 – ich listę można wygodnie sprawdzić w sieci. Możliwe jest również zamówienie pielęgniarki pod wskazany adres, która pobierze próbki do badania od domniemanego ojca oraz matki dziecka bez konieczności wychodzenia z domu.

Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo w ciąży?

Badanie na ojcostwo w ciąży zapewnia możliwość uzyskania wyniku w 5-10 dni roboczych. Maksymalny czas oczekiwania na wynik to 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia próbek do laboratorium. Wynik jest dostępny drogą online, dlatego można mieć do niego łatwy i szybki dostęp, bez konieczności oczekiwania na kuriera czy przesyłkę pocztową.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Badanie DNA na ojcostwo w ciąży należy do najdroższych na rynku – wynika to ze sposobu przeprowadzania analizy, która wymaga specjalistycznego sprzętu oraz personelu. Najdroższe jest badanie wykonywane od 8 tygodnia ciąży, za które należy zapłacić nawet 6500-6900 złotych. Nieco tańsze jest badanie dostępne od 15 tygodnia ciąży, które kosztuje około 2500 złotych. Jest to i tak znacznie więcej niż w przypadku badania wykonywanego już po narodzinach dziecka.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA