Pobieranie próbek do badania na ojcostwo - o tym pamiętaj
 

Pobieranie próbek do badania na ojcostwo – o czym pamiętać?

Badanie ojcostwa to analiza stanowiąca podstawę oferty laboratoriów genetycznych. Stosunkowo niska cena badania DNA i wysoka wiarygodność sprawia, że badanie DNA cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ważne, badanie można wykonać nawet bez wychodzenia z domu, a laboratoria oferują dla swoich klientów korzystne metody płatności.

Czy istnieje możliwość zamówienia badania ojcostwa na raty?
Czy próbki do badania ojcostwa można pobrać samodzielnie?
Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik badania ojcostwa?
Co się stanie jeśli próbki do badania ojcostwa zostaną źle pobrane?

Czy istnieje możliwość zamówienia badania ojcostwa na raty?

Rozkładanie płatności za badania na ojcostwo na raty jest standardem wśród laboratoriów genetycznych w całej Polsce. Analiza kosztuje co najmniej kilkaset złotych, dlatego też można ją wykonać w kilku ratach, których wysokość ustala laboratorium. Dzięki temu badanie genetyczne jest dostępne dla szerszego grona osób, które nie posiadają całej gotówki w dniu wykonywania badania.

Czy próbki do badania ojcostwa można pobrać samodzielnie?

Samodzielne pobieranie próbek do badania DNA na ojcostwo to standard. Badanie ojcostwa można wykonać na podstawie wymazu z wewnętrznej strony policzka – każdy poradzi sobie z przygotowaniem próbki, jej zabezpieczeniem i odesłaniem do laboratorium przy pomocy kuriera. Dzięki temu badanie na ojcostwo można wykonać bez wychodzenia z domu i bez kontaktu z innymi osobami. Oferta jest również dostępna dla osób przebywających na kwarantannie.

Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik badania ojcostwa?

Badania na ojcostwo można wykonać na podstawie różnych próbek, dlatego też po transfuzji wystarczy unikać analizy na podstawie próbki krwi. Wynik badania krwi mógłby być wówczas niewiarygodny. W przypadku pobrania wymazu z wewnętrznej części policzka nie ma żadnego ryzyka, że wynik testu na ojcostwo będzie niewiarygodny. W prosty sposób można więc ustrzec się przed pomyłką.

Co się stanie, jeśli próbki do badania ojcostwa zostaną źle pobrane?

Nie da się ukryć, iż zdarzają się próbki źle pobrane czy nieodpowiednio zabezpieczone. Z tego też powodu wynik badania nie może być wiarygodny, jeśli takie próbki zostaną wykorzystane. Konieczne jest wówczas ponowne pobranie próbek i dopiero wówczas wykonanie analizy. Na szczęście takie zdarzenia należą do rzadkości.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA