Kiedy się rozstać? 6 wskazówek
 

Kiedy się rozstać? 6 wskazówek 💔

kiedy sie rozstac

Nieudane, przykre związki i rozstania to codzienność wielu ludzi na całym świecie. Kiedy małżeństwo przestaje mieć sens? Kiedy powinniśmy zakończyć nie do końca udany związek? Co powinniśmy zrobić, kiedy łączy nas nieudana relacja ale mamy razem dziecko i wspólne kredyty? Kiedy się rozstać? Poznaj 6 wskazówek, które mogą świadczyć o tym, że nie warto dłużej ciągnąć tego związku 💔

1. Kiedy się rozstać? Jeśli zastanawiasz się, czy aby na pewno go kochasz

To już pierwszy krok do tego, aby zastanowić się nad sensem trwania w Waszym związku.

Wieczna niepewność i chwile zastanowienia nad tym, czy na pewno wybraliście odpowiednią osobę, mogą być bardzo męczące. Niestety, ale sam fakt, że się nad tym zastanawiacie, może być już pierwszym znakiem, że powinniście przeprowadzić poważną rozmowę na temat Waszego związku i upewnić się, czy chcecie dalej ze sobą być.

Poczytaj też: Czy mój związek jest toksyczny? 6 oznak

2. Wieczne kłótnie i pretensje o każdą głupotę

Coraz częściej nie możecie się dogadać? Nie potraficie zaakceptować swoich różnych poglądów, mimo że na początku związku nie wydawały się one być problemem? Niespokojne życie i ciągłe krzyki nie sprzyjają nikomu. Może nie warto więc tracić nerwów i męczyć się w trakcie codziennych kłótni?

3. Na początku wszystko było w porządku, a teraz wszystko wam w sobie przeszkadza i o wszystko macie do siebie pretensje

Kiedy się poznaliście wszystko było idealne. Kochaliście się za to, jacy jesteście, akceptowaliście swoje zalety i wady. Teraz wszystko wam w sobie przeszkadza. On za głośno mówi, za dużo je, poświęca Ci za mało czasu i mówi, że za dużo pracujesz i wyszukujesz problemy. Niestety, ale to wszystko jest kolejnym sygnałem, że może jednak wybraliście złą osobę do stworzenia stałego związku.

4. To, że Twój partner był przy Tobie, kiedy przechodziłaś/eś trudne chwile, nie znaczy, że musisz być z nim z wdzięczności!

Dług wdzięczności za spędzony razem czas, pomoc psychiczną, fizyczną czy finansową nie jest podstawą do utrzymywania marnego związku. Jeśli czujesz, że powinieneś odejść, ale nie pozwalają ci na to wyrzuty sumienia, porozmawiaj z partnerem i wyznaj swoje wątpliwości.

✅ Miłość nie polega na spłacie moralnego długu i wierności za pomoc.

5. Macie dzieci, ale ciągle męczą was wątpliwości co do ojcostwa? Jeśli nie rozwiążecie tego problemu, może stać się on podstawą do kolejnych kłótni i rozstania

Wątpliwości na temat ojcostwa dzieci mogą spędzać sen z powiek. Jeśli chcecie uratować Wasz związek, wykonajcie badanie na ojcostwo, które pomoże sprawdzić, czy podejrzenia są słuszne.

Test na ojcostwo jest prosty w wykonaniu nawet we wczesnej ciąży, łatwo dostępny, a pozwoli Wam uspokoić nerwy i zadbać o związek bez konieczności doprowadzania do rozstania.

⏩ To może Cię zainteresować: W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?

6. Czujecie się samotni? Nie spędzacie ze sobą czasu ani ze sobą nie rozmawiacie? Myślicie, że nie możecie liczyć na siebie nawzajem?

Wspólny czas, rozmowa i pewność, że jesteście razem we wszystkich sytuacjach są podstawą do udanego związku. Jeśli jednak brakuje u Was bliskości i wspólnoty, bardzo możliwe, że nie do końca się dobraliście. Warto więc może zadbać o siebie nawzajem lub rozstać się i znaleźć kogoś, kto będzie Waszą prawdziwą drugą połówką.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA