Kiedy pierwszy seks po porodzie? ❤️
 

Kiedy pierwszy seks po porodzie? ❤️

kiedy pierwszy seks po porodzie

Nie ma jasno określonego terminu, kiedy jest odpowiedni czas na pierwszy seks po porodzie. Nie zaleca się jednak, aby był on ciągle przekładany “na potem”. Intymne zbliżenia stanowią bowiem ważny element związku także po pojawieniu się nowego członka rodziny. Na początku każdy rodzic, a zwłaszcza młoda mama, może być zmęczony ze względu na nieustannie sprawowaną opieką nad dzieckiem. Kiedy pierwszy seks po porodzie i jak się przygotować? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

Kiedy pierwszy seks po porodzie?

⏩ Wielu mężczyzn chciałoby wiedzieć, kiedy pierwszy seks po porodzie jest zalecany. Wszystko zależy od rodzaju porodu. Specjaliści zalecają, aby współżyć dopiero po 4-6 tygodniach po porodzie. Każda kobieta musi zregenerować siły i przede wszystkim być na to gotowa.

Narządy rodne muszą powrócić do swojego stanu sprzed ciąży. Rany, jak np. te po nacięciu krocza albo po cesarskim cięciu, muszą się zagoić. Na konsultacji ginekologicznej po połogu specjalista oceni, jaki jest stan pacjentki.

Warto liczyć się z tym, że po porodzie pierwsze zbliżenia intymne mogą wyglądać nieco inaczej niż przed porodem.

To również może Cię zainteresować: Czy można uprawiać seks podczas okresu?

Jak przygotować się do pierwszego seksu po porodzie?

Pierwszy seks po porodzie to indywidualna sprawa. Niektóre kobiety mają ochotę na współżycie już po 3 tygodniach po ciąży, a inne potrzebują nieco więcej czasu. Na pierwsze zbliżenie intymne muszą być gotowi oboje partnerzy, zatem nie ma sensu wywierać presji na drugiej osobie.

Każdy mężczyzna powinien przygotować się, na to, że jego partnerka musi na nowo oswoić się ze swoim ciałem i wszelkimi zmianami, które w nim zaszły po ciąży. Warto nie patrzeć na swoją partnerkę wyłącznie jak na matkę swojego dziecka, ponieważ to ta sama kochanka jak sprzed ciąży.

Istotne jest, żeby pierwszy seks po porodzie był delikatny i poprzedzony pieszczotami, a penetracja niezbyt głęboka. To partnerka powinna kontrolować głębokość oraz szybkość penetracji.

Pierwszy seks po porodzie – na co się przygotować?

Każdy partner powinien przygotować się na szczerą rozmowę ze swoją kobietą, aby podkreślić jej, że wciąż jest atrakcyjna i pożądana.
Po porodzie należy wiedzieć, że pierwszy seks może być bolesny, zwłaszcza wtedy, kiedy do zbliżenia intymnego dochodzi, zanim jeszcze narządy płciowe dokładnie się zagoją.

Suchość pochwy może wynikać z fizjologicznego spadku stężenia estrogenów. W trakcie pierwszego seksu po porodzie może wystąpić krwawienie z pochwy wywołane przez podrażnienia nabłonka rodnych narządów.

Jednym z najczęstszych problemów po porodzie jest brak ochoty na współżycie ze względu na opiekę na dzieckiem, domowymi obowiązkami albo zmianą stężenia hormonów. Obniżone libido może być także skutkiem psychicznej blokady.

Wiele młodych mam boi się nie tylko bólu, ale również reakcji partnera na jej zmienione ciało. Jeśli brak ochoty na seks będzie wciąż się utrzymywać, zaleca się, aby wybrać się na wizytę u specjalisty. Psycholog lub seksuolog w trakcie przeprowadzonej rozmowy będzie szukać przyczyny problemu.

⏩ Poczytaj też: Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? 5 rad

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA