Co to jest bon turystyczny na dziecko?
 

Co to jest bon turystyczny na dziecko?

bon turystyczny na dziecko, co to jest bon turystyczny

Polski bon turystyczny stanowi formę wsparcia nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej. Działanie to ma na celu poprawę sytuacji gospodarczej, która niestety osłabiła się poprzez panującą wciąż epidemię COVID-19. Bon turystyczny jest wciąż ważny, bowiem można go wykorzystać do końca marca 2022 roku. Oczywiście niezwykle ważne jest, aby nawet podczas wyjazdu przestrzegać zalecanych zasad bezpieczeństwa i aby nie narażać się wzajemnie na rozprzestrzenianie się tej choroby. Co to jest bon turystyczny na dziecko i jak go otrzymać? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

Co to jest bon turystyczny na dziecko? Najważniejsze informacje

Bon turystyczny na dziecko jest nową formą wsparcia. Wynosi on jednorazowo 500 zł na każde dziecko do momentu uzyskania przez nie pełnoletności. Dodatkowo można ubiegać się także o kolejne dodatkowe świadczenie jako uzupełnienie tego bonu, którego wysokość osiąga również 500 zł dla dzieci posiadających orzeczenie i niepełnosprawności.

Bon turystyczny mogą wykorzystać rodziny posiadające minimum jedno dziecko. Istotne jest to, iż ta forma wsparcia jest przydzielana niezależnie od uzyskiwanych dochodów przez rodzinę.

⏩To może Cię zainteresować: Jak ubrać dziecko na spacer w zimie?

Na co można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny służy do dokonywania płatności na usługi hotelarskie albo imprezy, które są realizowane przez turystycznego przedsiębiorcę czy też organizację publicznego pożytku na terenie całego kraju.

Wiele rodzin, bo aż niemal 2,4 mln, uzyska tę formę dopłaty do ferii zimowych albo w późniejszym okresie – do wakacji. Prawie 80% rodzin posiada dwoje bądź więcej dzieci, zatem otrzymają oni świadczenie wynoszące 1000 zł lub więcej.

Z tego programu oferowanego przez polski rząd, będzie mogło skorzystać więcej niż 6 mln polskich dzieci. To szczególnie ważne zwłaszcza dla tych rodzin, które obecnie znajdują się w trudniejszej sytuacji finansowej, a jednocześnie chciałyby zapewnić swoim dzieciom odpoczynek na jakimś wyjeździe.

⏩Zobacz też: Uznałem dziecko a nie jest moje. Co robić?

Jak uzyskać bon turystyczny na dziecko?

Bon turystyczny można uzyskać, rejestrując się najpierw na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), identycznie jak robi się to w przypadku kolejnego programu, którym jest 500+. Ten system pozwala na dokonanie łatwej oraz szybkiej rejestracji dzięki m.in. Profilu\owi Zaufanemu, wybranym systemom bankowości internetowej czy też kwalifikowanemu elektronicznemu podpisowi.

Następnie ten bon będzie aktywowany w teleinformatycznym systemie tuż po potwierdzeniu poprawności, ewentualnie aktualizacji wpisanych wcześniej danych. Na koniec trzeba go jedynie okazać, rezerwując pobyt dla swojej rodziny.

Najpóźniej można to zrobić podczas zakwaterowania, jednakże nie zaleca się odkładania tego na ostatnią chwilę, aby nie doszło do żadnych komplikacji. Bon można aktywować już nawet przed planowanymi wakacjami, zatem nie ma narzuconego konkretnego terminu do wykonania tej czynności.

Osoba uprawniona stale ma dostęp do profilu PUE ZUS, na którym ma dostępny bon turystyczny. Na nim jest widoczna kwota, która jest jeszcze możliwa do zrealizowania. Dzięki niemu można płacić nawet wielokrotnie – do momentu, kiedy cała przyznana kwota nie zostanie jeszcze wyczerpana do zera.

⏩Przeczytaj: Jak sprawdzić czy dziecko jest moje?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA