Czy można uprawiać seks podczas okresu?

Czy można uprawiać seks podczas okresu

Seks podczas okresu jest tematem, na który mało osób publicznie rozmawia na co dzień. Wiąże się to nie tylko z chęcią zachowania intymności, ale również z pewnymi obawami. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest możliwe zbliżenie w trakcie miesiączki. Niektórzy nie wyobrażają sobie stosunku w tym czasie, natomiast inna grupa jak najbardziej. Wiele kobiet w trakcie menstruacji odczuwa większy popęd seksualny. Czy można uprawiać seks podczas okresu i jak się do niego przygotować?

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy można uprawiać seks podczas okresu?

Seks podczas miesiączki nie jest niedozwolony, jednakże należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim ważne jest to, czy partnerka także pragnie zbliżenia. To jest szczególny czas w jej życiu, kiedy może czuć się niekomfortowo.

Jeśli nie będzie chciała, nie należy naciskać. Najlepiej, aby wcześniej zapytać partnerki, czy w ogóle jest na to gotowa, aby również ona czerpała przyjemności ze stosunku.

⏩To może Cię zainteresować: Brak ochoty na seks i problem z potencją? Zbadaj poziom żelaza

Czy seks podczas miesiączki jest bezpieczny?

Kwestie zdrowotne są bardzo ważne. Kiedy kobieta ma okres, jej drogi rodne są bardziej podatne na różne infekcje, natomiast w pierwszych dniach, odporność jej organizmu jest obniżona.

Wtedy ryzyko wystąpienia zakażenia chorób przenoszonymi drogą płciową jest zwiększone i mogą zarazić się nimi zarówno kobieta, jak i mężczyzna. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie prezerwatywy.

Czy można uprawiać seks podczas miesiączki w bezpieczny sposób? Odpowiedź brzmi – tak, jeśli parter będzie delikatny. W trakcie krwawienia pochwa jest niezwykle wrażliwa, przez co łatwo o otarcia przyczyniające się do dolegliwości bólowych.

Seks podczas okresu ma korzystny wpływ na zdrowie, szczególnie dla kobiet. Seks podczas miesiączki może niwelować bólowe dolegliwości w okolicach podbrzusza oraz dolnego odcinka pleców i rozładowywać napięcie, a także poprawiać samopoczucie.

Ponadto, w tym czasie, partnerka może odczuć silniejszy orgazm. Współżycie w trakcie okresu wpływa także na intymną bliskość partnerów.

⏩Zobacz też: Zaburzenia funkcji seksualnych? To może być nietolerancja glutenu

Jak przygotować się do seksu podczas okresu?

Seks podczas okresu jest możliwy, jeśli dodatkowo para odpowiednio się przygotuje. Ważne, aby kobieta pozbyła się tamponu czy też kubeczka menstruacyjnego. Partnerzy, którzy zdecydowali się na współżycie w trakcie menstruacji, zapewne nie przejmują się krwią. W związku z tym można jedynie zabezpieczyć prześcieradło np. ręcznikiem albo podkładem. Warto naszykować sobie obok łóżka dodatkowe ręczniki, aby wymienić je, jeśli będzie taka konieczność.

Przygotowując się do seksu w trakcie okresu, zaleca się, aby chwilę wcześniej oraz po stosunku wziąć prysznic, aby zmniejszyć ilość bakterii. Najlepszym rozwiązaniem jest nawet współżycie pod prysznicem.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do konkretnej pozycji, jednakże zaleca się pozycję klasyczną. Dzięki niej kobieta nie będzie narażona na nasilenie krwawienia.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA