Jak zrobić test na ojcostwo w domu?
 

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?

jak zrobić test na ojcostwo w domu

Test na ojcostwo można wykonać w domu, bez konieczności udawania się do przychodni. Jego przebieg jest bardzo szybki i wygodny, a wynik jednoznaczny i wiarygodny. Jak zrobić test na ojcostwo w domu? Sprawdź poniżej!

Istnieją różne formy testu DNA w domu. Pozbądź się dręczących myśli i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie!

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – zamów zestaw on-line lub przez telefon

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – skorzystaj z wizyty mobilnej pielęgniarki

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – badanie na ojcostwo bez zestawu

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – zamów zestaw on-line lub przez telefon

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić test na ojcostwo w domu. Jedną z opcji jest zamówienie zestawu do pobrania próbek 🧰. Można to uczynić przez telefon 📱, na czacie lub on-line 💻. Warto podkreślić, że zamówienie zestawu nie obliguje do wykonania badania na ojcostwo [1].

Przy zamawianiu zestawu do pobrania próbek istnieje wiele dogodności, np. [1]:

➡ bezpłatną wysyłkę zestawu można zamówić na dowolny adres w Polsce 🇵🇱 i za granicą 🌍;

zestaw może być zamówiony kurierem, pocztą, do punktu UPC Access Point lub do paczkomatu;

➡ zestaw nadawany jest już w 24h;

istnieje wybór przesyłki dyskretnej 🤐, czyli bez pieczątek i danych laboratorium.

Następnie do badania na ojcostwo należy pobrać dowolne próbki, np. wymaz z policzka, smoczek, szklankę, słomkę, niedopałek papierosa 🚬, chusteczkę z katarem. W zestawie zawarta jest czytelna i prosta instrukcja, wyjaśniająca, jak postępować z próbkami [1].

Warto dodać, że pewny wynik 💯 badania uzyskuje się przy analizie 24 markerów, a do niej wystarczy pobrać próbki tylko od ojca i dziecka [1].

Spakowane próbki i wypełnione dokumenty należy odesłać bezpłatnym kurierem 📫 lub zanieść do paczkomatu [2].

Kolejny etap to odbiór wyniku testu na ojcostwo, który jednoznacznie je potwierdza lub wyklucza. Można go otrzymać on-line lub listownie. Dostępny jest bardzo szybko: do 5 roboczych, jeśli próbkami są wymazy lub do 10 dni roboczych przy innych próbkach. Wynik może zawierać dane osobowe uczestników badania 📃 (co zwiększa jego wiarygodność, np. w sądzie) lub mieć formę anonimową. Na wyniku znajdują się profile genetyczne 📊 uczestników badania, które stanowią dowód z wykonanego badania DNA [1].

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – skorzystaj z wizyty mobilnej pielęgniarki

Jak zrobić test na ojcostwo w domu, korzystając z wizyty pielęgniarki 🧑‍⚕? Wystarczy zamiast wizyty w placówce, zamówić wizytę pielęgniarki pod wskazany adres. Próbki od uczestników badania zostaną pobrane przez wyszkolony personel. Zostanie udzielona również pomoc przy wypełnianiu 🖊 dokumentów. Metoda ta pozwala na wykonanie badania na ojcostwo z zaświadczeniem i pełną procedurą wymaganą przez sąd [2].

Jak zrobić test na ojcostwo w domu – badanie na ojcostwo bez zestawu

W tym miejscu podpowiadamy, ja zrobić test na ojcostwo w domu bez zamawiania zestawu.

Jest to kolejna prosta i szybka metoda na wykonanie badania DNA. Wystarczy pobrać formularz 📄 do druku ze strony lub poprosić o wysłanie go na adres mailowy. Następnie należy zebrać próbki od badanych osób (np. wymazy z policzka na patyczki kosmetyczne lub próbki dyskretne – smoczek, maszynka) i spakować je osobno w papierowe koperty ✉. Pozostaje tylko wysłać je do laboratorium – wystarczy zamówić bezpłatnego kuriera lub etykietę do paczkomatu [1]. To rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest, gdy Pacjentom bardzo zależy na jak najszybszym uzyskaniu wyniku lub w przypadku zleceń zagranicznych.

Wiedząc już, jak zrobić test na ojcostwo w domu, możesz szybko i bezpiecznie pozbyć się wszelkich wątpliwości dotyczących pokrewieństwa. Dopasowanie formy badania do Twoich potrzeb pozwoli zaoszczędzić czas ⌚ i zapewni komfort na każdym jego etapie. Podejmij decyzję już teraz i uzyskaj pewny oraz jednoznaczny wynik testu DNA 🧬.

Źródła:

  1. https://www.geneticus.pl/porady/jak-sprawdzic-dna-domowym-sposobem/
  2. https://centrumdna.pl/testy-na-ojcostwo/domowy-test-na-ojcostwo/

To może Cię również zainteresować: Pakiet Pewna Mama – sprawdź ojcostwo i stan zdrowia płodu

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA