Jak ubrać dziecko na spacer w zimie? Dowiedz się z artykułu!
 

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie?

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie

Zima to piękna pora roku i zupełna odmiana dla dziecka, szczególnie kiedy widzi śnieg. W tym czasie najczęstszym dylematem rodziców może być pytanie – jak ubrać dziecko na spacer w zimie? Popularna odpowiedź brzmi – na “cebulkę”. Jednakże nie każdy rodzic wie, co to dokładnie znaczy. Dziecko przede wszystkim musi mieć możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Na co głównie zwrócić uwagę, ubierając dziecko na spacer zimą? Warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie? Warstwy
Jakie buty ubrać dziecku na spacer w zimie?
Jak zadbać o dziecko przed spacerem w zimie?
O czym pamiętać przed spacerem w zimie?

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie? Warstwy

Spodnia warstwa jest najważniejsza, ponieważ przylega ona w bezpośredni sposób do skóry dziecka. Zaleca się, aby wybrać taki rodzaj materiału, który będzie grzać nogi malucha, ale tym samym nie przyczyni się do wydzielenia przez niego nadmiernej ilości potu. Obecnie na rynku można wybierać spośród różnorodnych termicznych ubranek. Na nie zaleca się, aby założyć sweter lub bluzę z polaru, gdyż będzie ona izolować ciepło.

Okrycie wierzchnie musi być wodo- i wiatroszczelne, a materiał do wykonania – oddychający. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie maluchowi jednoczęściowego kombinezonu, gdyż idealnie sprawdzi się on szczególnie podczas zabawy na śniegu. Dzięki temu rodzic nie musi martwić się, że kurtka podwinie się, przez co skóra dziecka np. na plecach będzie miała bezpośredni kontakt z zimnym śniegiem.

⏩ Poczytaj też: Jak dbać o związek po narodzinach dziecka?

Jakie buty ubrać dziecku na spacer w zimie?

Wybierając się na spacer z dzieckiem w zimie, istotne jest również jego obuwie. Nie może ono być przemakalne. Ważne jest, żeby buty były także wysokie ze specjalnie izolującą podeszwą. Najczęściej posiadają one rzepy. Oczywiście nie można zapomnieć o ciepłych skarpetkach.

Dodatkowo, rękawiczki z jednym palcem najlepiej chronią przed zimnem, szczególnie gdy dziecko bawi się na śniegu.
Czapka to podstawowy element ubioru każdego dziecka, ponieważ połowę ciepła traci się właśnie przez głowę. Kiedy na dworze wieje bądź sypie śnieg, zawsze warto założyć kaptur, który zwiększy ochronę przed zimnem.

Jak zadbać o dziecko przed spacerem w zimie?

Przygotowując się do spaceru zimą, sam ubiór nie wystarczy. Trzeba także dbać o skórę dziecka, smarując ją specjalnym zimowym kremem. Ma on natłuszczające właściwości, przez co tworzy ochronną warstwę. Warto pamiętać, że nawet zimową porą, mimo że niebo jest pochmurne, promienie UV również mogą być groźne dla skóry dziecka, która jest bardzo delikatna. Krem należy nałożyć około pół godziny przed planowanym wyjściem.

O czym pamiętać przed spacerem w zimie?

Reasumując, jak ubrać dziecko na spacer w zimie? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy maluch będzie w wózku czy pójdzie na nogach? Wydają się one proste, ale są niezwykle istotne, ponieważ na tej podstawie ubiera się dziecko we właściwy sposób.

⏩ To może Cię zainteresować: Jak wybrać imię dla dziecka?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA