Jak wybrać imię dla dziecka? ⭐ 6 wskazówek
 

Jak wybrać imię dla dziecka? ⭐ 6 wskazówek

jak wybrać imię dla dziecka, jak wybrać imię dziecku

Wybór imienia dla dziecka stanowi jeden z najczęstszych tematów przyszłych rodziców. Jak wybrać imię dla dziecka? Przede wszystkim powinno ono być wyjątkowe i kojarzyć się z miłymi wspomnieniami. Zwykle partnerzy mają różne propozycje, ponieważ jedni wolą tradycyjne, a drudzy oryginalne imiona. Warto zapoznać się kilkoma wskazówkami.

1. Imię ma służyć dziecku

Wybrane imię dla dziecka będzie mu służyć przez całe życie. Zbyt oryginalne może być dla niego problemem w przyszłości, szczególnie wtedy, kiedy pójdzie do szkoły. Dzieci są różne, zatem trzeba brać pod uwagę, że mogą wyśmiewać pewne imiona.

2. Gust obojga rodziców

Zapewne każdy ma inne upodobania, jednakże w takiej sytuacji partnerzy muszą pójść na kompromis. Warto wybrać kilka takich imion, które podobają się obojgu rodzicom. Potem zaleca się jeszcze raz przeanalizowanie ich. Innym sposobem jest nadanie dwóch imion: pierwsze wybierze mama, a drugie tata lub odwrotnie.

⏩ Poczytaj też: Najpopularniejsze imiona 2020 [LISTA]

3. Zdrobnienie imienia

Tradycyjne i popularne imiona są znane także ze zdrobnień. Rodzice, którzy myślą o oryginalnym imieniu, powinni wcześniej sprawdzić, jak brzmi jego zdrobniała wersja. Zdrobnienia są najczęściej stosowane, kiedy dziecko jest jeszcze małe. Pewne imiona mają również kilka swoich odpowiedników, dlatego można wybrać ulubiony dla siebie.

4. Polskie imię do polskiego nazwiska

Jeśli nie mieszkacie za granicą, raczej nie zaleca się, żeby do polskiego nazwiska wybierać zagraniczne imię, ponieważ takie połączenie nie jest najlepsze. Zawsze można także zdecydować się na polskie imię, ale bez polskich znaków, jeśli rodzicom bardzo na tym zależy.

Ponadto ważna jest także długość i brzmienie połączenia imienia oraz nazwiska. Nie zaleca się, aby wybierać zbyt długie imię do bardzo krótkiego nazwiska albo długiego imienia do długiego nazwiska, ponieważ to potem stanowi problem przy wypełnianiu dokumentów, w których jest mało miejsca.

5. Moda na imię

Nawet jeśli w danym momencie pewne imię jest popularne, to nie oznacza, że tak będzie za 10 lat. Obecnie najwięcej dziewczynek można spotkać o imieniu Julia.

⏩ Wielu rodziców decyduje się na imiona z ulubionych filmów lub seriali. Należy pamiętać, że za kilka lat ten serial może już nie być znany wśród kolejnego pokolenia, natomiast imię pozostanie już na zawsze.

W przyszłości mało kto będzie wiedział, że dane imię zostało wybrane pod względem ulubionego bohatera serialowego/filmowego. W takiej sytuacji lepiej wybrać ponadczasowe imię, nie kierując się popularną kulturą.

6. Presja rodziny

Odpowiednie imię dla dziecka jest bardzo ważne dla każdego rodzica, jednakże nie należy kierować się tym, co mówią pozostali członkowie rodziny. Tę decyzję powinni podjąć wyłącznie rodzice, ponieważ to im ma się głównie ono podobać. Oczywiście można kierować się sugestiami własnych rodziców, babci itd., ale oni nie powinni ostatecznie wybierać imienia.

To może Cię zainteresować: Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? 5 rad

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA