Jak napisać wniosek o badania DNA?

jak napisać wniosek o badania DNA

Przed wykonaniem badania DNA musimy napisać odpowiedni wniosek. Jest to formularz, w którym uzupełnić musimy wszystkie potrzebne do analizy informacje. Jest to bardzo proste i wygodne. Zobacz poniżej, jak napisać wniosek o badania DNA!

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Wniosek o badania DNA – czy potrzebne jest skierowanie?

▶ Jakie informacje musi zawierać wniosek o badania DNA?

Wniosek o badania DNA – czy potrzebne jest skierowanie?

Do przeprowadzenia badania DNA nie potrzebujemy żadnego skierowania 📃 ani innych zaleceń, czy wskazań medycznych. Każdy test możemy wykonać prywatnie. Jedynym dokumentem potrzebnym do analizy jest wniosek o badania DNA. Jest to formularz zlecający badanie, w którym znajdują się wszystkie potrzebne dane [1]. Jak napisać wniosek o badania DNA?

Wniosek o badanie DNA znajdziemy na stronie internetowej 💻 laboratorium oraz w każdej z naszych placówek. Powinien on zostać przekazany do laboratorium wraz z próbkami do badania. Z wypełnieniem formularza pomóc mogą Państwu nasi pracownicy 🧑‍⚕ w placówkach oraz poprzez infolinię 📞 czynną przez 7 dni w tygodniu [2].

Jakie informacje musi zawierać wniosek o badania DNA?

We wniosku o badanie DNA 🧬 znaleźć musi się kilka danych, takich jak:

➡   Imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail

➡   Dane uczestników badania – nie jest to obowiązkowe w przypadku każdego badania. Niektóre z nich możemy wykonać anonimowo 👥.

➡   Rodzaj próbki przekazywanej do badania i data jej pobrania

➡   Zgoda na utylizację oddanych próbek 🧪 po wykonanej analizie

➡   Preferowany sposób odbioru wyniku badania – pacjent może odebrać go online, osobiście w placówce lub poprzez wysyłkę (listem poleconym albo kurierem).

➡   Oświadczenie osoby zlecającej badanie, w którym poświadcza się m.in. bycie osobą pełnoletnią, znajomość typu zlecanego badania, jego warunków czy ceny. Podpisując oświadczenie, poświadczamy również, że w ciągu trzech dni od przekazania wniosku uiścimy opłatę za wykonane badanie.

➡   Data i podpis ✒ osoby zlecającej badanie [1].

Wszystkie dane przekazywane laboratorium są poufne. Laboratoria genetyczne wyczulone są w szczególności jeśli chodzi o dyskrecję 🛡.

Odpowiednio wypełniony formularz możemy dostarczyć osobiście do placówki lub przesłać go kurierem, jeśli zdecydowaliśmy się na pobranie próbek w domu [1].

Źródła:

  1. https://www.geneticus.pl/wniosek-o-badania-dna-na-ojcostwo/
  2. https://www.geneticus.pl/kiedy-warto-zrobic-badanie-dna-na-ojcostwo-i-jak-sie-do-tego-przygotowac/

To również może Cię zainteresować: Ustalenie ojcostwa bez badania DNA

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA