Czy próbka od matki jest potrzebna do testu DNA na ojcostwo?
 

Czy próbka od matki jest potrzebna do testu DNA na ojcostwo?

test na ojcostwo
Generalnie rzecz biorąc uczestnictwo w badaniu określonych osób jest z góry ustalone. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że do ustalenia ojcostwa wystarczy materiał pobrany od ojca oraz oczywiście dla porównania materiał pobrany od dziecka uczestniczącego w danej sprawie. Test DNA na ojcostwo oraz testy DNA na ojcostwo można przeprowadzić bez udziału i pobierania materiału matki.

Czy próbka od matki jest potrzebna do testu DNA na ojcostwo?

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem niejednokrotnie okazuje się, że to właśnie matka sprawia wiele problemów natury organizacyjnej. W przypadku małoletniego dziecka test DNA na ojcostwo oraz testy DNA na ojcostwo i tak trzeba przeprowadzić w obecności matki, mówimy w tym przypadku o badaniu wykonywanym przez sądy. Test DNA na ojcostwo oraz testy DNA na ojcostwo to kompleksowe działania, które mają obsłużyć zarówno matki, ojców, jak i dzieci. Trzeba mieć na uwadze, że wynik takiej analizy jest już ostateczny i nie można z nim dyskutować. Zwykle powtarzając samo badanie, otrzymamy taką samą odpowiedź. Oczywiście próbka matki może zostać oddana do badania, bowiem nie sprawi to żadnej różnicy jeśli chodzi o sam wynik. Niemniej jednak koszty znacznie się zwiększą, a jeśli nie ma takiej potrzeby to nie widzę powodu, żeby angażować kolejne osoby do danej sprawy.

 

Rate this post

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych. W związku z tym przygotowaliśmy niezbędne informacje, które wyjaśniają na czym polegają zmiany. Mogą się Państwo z nim zapoznać tutaj: Klauzula Informacyjna. Zapraszamy też do zapoznania się z Regulaminem.

Serwis internetowy testynaojcostwo.pl korzysta z plików cookies. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE. Istnieje możliwość ograniczenia lub wyłączenia korzystania z plików cookies na zasadach określonych w polityce cookies. Więcej informacji dostępnych jest w Polityce Prywatności.