Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?
 

Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

czy da sie ustalic ojcostwo w czasie ciazy

Ciąża jest okresem pełnym radości i wyczekiwania. Zdarza się jednak, że w bardzo prosty sposób może stać się czasem pełnym stresu i niepewności. Powodem takiego stanu mogą być wątpliwości dotyczące ojcostwa nienarodzonego jeszcze dziecka. Nie trzeba jednak czekać do narodzin. Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży? Tak – współczesna genetyka pozwala wskazać ojca dziecka już na tym etapie! Badanie to można przeprowadzić już od 8 tygodnia ciąży.

Tego dowiesz się z artykułu:
• Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?
• Jak ustalić ojcostwo w czasie ciąży?
• Dlaczego warto ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

„Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?”. To pytania zadaje sobie wiele kobiet na całym świecie. Odpowiedź jest prosta – tak, takie badanie jest możliwe. Określenie ojcostwa przed narodzinami dziecka daje równie pewny wynik, jak badanie po urodzeniu.

⏩ Badanie to jednak ma tę przewagę, że pozwala przyszłym rodzicom malucha odzyskać spokój przed porodem i pozwolić im w pełni przygotowywać się do nowej, bardzo wymagającej roli w życiu.

Jak ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Ojcostwo w trakcie ciąży możemy ustalić na dwa sposoby, których wybór zależy od naszej sytuacji. Ojcostwo można bowiem ustalić od 8 tygodnia ciąży, ale także od 15 tygodnia.

🤰 Test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia

Badanie ojcostwa od 8 tygodnia ciąży to najwcześniej dostępne badanie tego typu w naszym kraju. Wykonywane jest ono w nowoczesnym laboratorium za pomocą opatentowanej metody. Do jego przeprowadzenia wystarczy jedynie próbka krwi ciężarnej i wymaz z policzka domniemanego ojca dziecka. Próbki do badania można pobrać w jednym z ponad 250 punktów na terenie kraju lub w czasie domowej wizyty pielęgniarki.

Poczytaj więcej: Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży [INFOGRAFIKA]

🤰 Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia

Późniejszy test na ojcostwo pozwala wykorzystać dowolne próbki od domniemanego ojca dziecka, nawet te dyskretne jak szczoteczki do zębów czy niedopałki papierosów. Od dziecka zaś pobierany jest płyn owodniowy, a cały proces przeprowadzany jest pod kontrolą USG. Płyn ten pobrać można u najlepszych specjalistów w całym kraju, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Dodatkowo test ten pozwala na wykrycie najczęściej występujących wad genetycznych.

Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Dlaczego warto ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Ustalenie ojcostwa w trakcie ciąży posiada wiele zalet, które doceni każdy przyszły rodzic. Badanie takie pozwala:

odzyskać pewność i spokój w trakcie ciąży oraz po niej;
zaplanować kolejne etapy życia, na przykład poprzez uznanie ojcostwa;
cieszyć się ciążą bez dodatkowego stresu i męczących wątpliwości;
zadbać o zdrowie nienarodzonego dziecka;
odpowiednio przygotować się do przyszłej roli rodzica.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA