gorny-mobile_25.03.20

Jak obniżyć alimenty?

jak obniżyć alimenty, obniżenie alimentów

Obecna sytuacja odbija się niekorzystnie nie tylko na naszym samopoczuciu, stanie zdrowia czy kontaktach międzyludzkich. Bardzo często wywołuje również obniżenie dochodów, a nawet całkowitą ich utratę. To powoduje, że coraz większa liczba mężczyzn zadaje sobie pytanie: jak obniżyć alimenty?

🎯 Jeśli również Ty mierzysz się z tym problemem, przed obniżeniem alimentów zastanów się… czy płacisz je w ogóle na swoje dziecko!

✅ Tak naprawdę nie jest to do końca oczywiste – zwłaszcza gdy z matką dziecka byliście razem krótko, rozstaliście się w przykrych okolicznościach czy od początku nie byłeś pewny swojego ojcostwa.

Obniżenie alimentów – tego dowiesz się z artykułu:

Czy płacę alimenty na swoje dziecko?

Ze względu na pogorszenie sytuacji finansowej zależy Ci na obniżeniu alimentów. Zanim rozpoczniesz działania w tym kierunku, zastanów się, czy Twoje alimenty są płacone na pewno na Twoje dziecko… Coraz więcej mężczyzn płaci je bowiem bezpodstawnie! Jak to możliwe?

⏩ Podjęcie decyzji o płaceniu alimentów jest bardzo często podyktowane honorem czy chęcią ratowania związku – mimo wciąż narastających wątpliwości co do ojcostwa. Płacić alimenty oczywiście trzeba, jednak na swoje dziecko.

Najczęstsze powody wątpliwości co do ojcostwa to:

przelotna znajomość i szybkie pojawienie się dziecka na świecie,

podejrzenie zdrady (np. związane z plotkami, brakiem podobieństwa, dziwnym zachowaniem partnerki, niezgadzającą się grupą krwi),

utrudnianie kontaktów z dzieckiem po rozwodzie.

Poczytaj więcej: Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Jeżeli płacisz już alimenty, a okaże się, że bezpodstawnie – poniesione koszty nie zostaną zwrócone. Im szybciej dowiedziesz prawdy, tym szybciej uda Ci się uniknąć dalszych niepotrzebnych wydatków. Co zrobić, żeby sprawdzić swoje podejrzenia i zyskać dowód dla sądu?

⏩ Najlepiej pomyśleć o teście na ojcostwo – wynik badania genetycznego to jednoznaczna informacja, czy jesteś ojcem dziecka, wobec którego płacisz alimenty. Ojcostwo zostanie potwierdzone? Świetnie, uzyskasz spokój na zawsze. W przypadku wykluczenia zyskasz natomiast szansę na uniknięcie w przyszłości niepotrzebnych kosztów.

Do wykonania badania na ojcostwo wystarczy udział dziecka i ojca. Do badania możesz przekazać dowolne próbki – oprócz wymazów z policzka np. chusteczkę z katarem, smoczek, nadmuchany balonik, włosy z cebulkami, szczoteczkę do zębów, czy nawet nadgryziony chrupek kukurydziany lub patyczek z lizaka.

Kiedy można obniżyć alimenty?

Rozpoczęcie sprawy o obniżenie alimentów jest możliwe w momencie, gdy w przeszłości został wydany wyrok ustalający ich wysokość. Niezbędne jest wykazanie, jaką sytuację majątkową mają strony – muszą to być trwałe i istotne zmiany.

Najczęstsze argumenty prowadzące do obniżenia alimentów to:

  • Niezależna od danej osoby utrata pracy – np. związana likwidacją pracodawcy, zwolnieniami, redukcją etatów.
  • Narodziny następnego dziecka – każde z dzieci powinno być równe i otrzymywać pomoc finansową w równej mierze.
  • Utrata możliwości zarobku – np. związana z wypadkiem.

Jak obniżyć alimenty?

W przypadku wniesienia pozwu o obniżenie alimentów konieczne jest udowodnienie swoich racji. Musisz więc przedstawić dowody i szczegółowo opisać swoją sytuację.

Pozew należy wnieść do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich według miejsca zamieszkania uprawnionego do pobierania alimentów.

To może Cię zainteresować: Czy tylko mężczyźni robią testy na ojcostwo? Sprawdź! ✅

 

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA
Przeczytaj poprzedni wpis:
jaki jest koszt testu na ojcostwo w ciazy
Jaki jest koszt testu na ojcostwo w ciąży?

Test na ojcostwo w ciąży to badanie DNA, które jeszcze na tym etapie daje szansę na odzyskanie spokoju i pewności....

Zamknij