Testy na ojcostwo w serialach – temat częstszy niż myślisz
 

Testy na ojcostwo w serialach – temat częstszy niż myślisz

testy na ojcostwo w serialach

Ostatnio testy na ojcostwo w serialach pojawiają się naprawdę często. Nic dziwnego – w końcu są one coraz popularniejsze i dostępne dla każdego. Można śmiało powiedzieć, że badania ojcostwa stały się częścią naszej kultury i nie są już tematem tabu. „Klan”, „M jak Miłość”, „Przyjaciółki”… Jak testy na ojcostwo zostały przedstawione w serialach? 

Zrobiłem badania DNA już pół roku temu… Chciałem znać prawdę

Tymi słowami jeden z lekarzy w serialu „Na dobre i na złe” wyjawia przyjacielowi, że nie jest biologicznym ojcem dziecka, które wychowuje. Reakcja mężczyzny dodaje mu otuchy: To tylko biologia. A liczy się chemia. Ty jesteś ojcem Kubusia. Wynik badania tego nie zmieni.

To prawda – dla wielu mężczyzn wynik testu na ojcostwo jest tylko elementem dającym pewność, bez względu na uzyskany wynik. Mimo wykluczenia ojcostwa dalej wychowują dziecko i traktują je jak własne, jednak w atmosferze całkowitego spokoju. Nie ma przecież nic gorszego niż ciągłe wątpliwości…

Michał z „Klanu” – kiedy problemem są pieniądze

Gdy jeden z bohaterów serialu „Klan” odebrał wyniki badań genetycznych, nie mógł pogodzić się z faktem, że to nie on jest ojcem. Dla jego partnerki głównym problemem był z kolei fakt, że mężczyzna przez 2 lata łożył na nie swoje dziecko.

Aby ustrzec się tego typu sytuacji, w razie jakichkolwiek wątpliwości warto wykonać badanie ojcostwa jak najszybciej i nie czekać z decyzją o jego realizacji.

Badanie ojcostwa zlecone przez sąd – ten temat również przewija się w serialach

Tym razem chodzi o „M jak miłość” i test do celów sądowych, którego wynik jeden z bohaterów chciał sfałszować… To oczywiście niemożliwe – sądowy test na ojcostwo realizowany jest z wykorzystaniem specjalnej procedury. Wymaga ona m.in. pobrania próbek w placówce i po dokładnym sprawdzeniu tożsamości badanych osób.

Ponadto laboratoria współpracujące z sądami są zobligowane do posiadania akredytacji PCA zgodnej z normą PN-EN ISO/IEC 17025. Akredytacja ta jest natomiast potwierdzeniem bezstronności i niezależności w działaniu.

To może Cię zainteresować: Sfałszowanie wyniku badania na ojcostwo – czy jest możliwe?

Testy na ojcostwo w serialach – brak pewności w ciąży…

Serialowa Zuza z „Przyjaciółek” miała z kolei wątpliwości, który mężczyzna jest ojcem jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Aby je rozwiać, zdecydowała się wykonać badanie ojcostwa w ciąży (tak, to jak najbardziej możliwe – takie badanie jednoznacznie potwierdza lub wyklucza ojcostwo!).

Ciekawy artykuł: Test DNA na ojcostwo – możliwy jeszcze w ciąży

Przez długi czas nie odbierała wyników, jednak dręcząca niepewność nie dawała kobiecie spokoju… W końcu zdecydowała się na odbiór – i chociaż wynik mocno ją rozczarował, pewność i spokój są przecież najważniejsze.

A może Wy znacie jakieś seriale czy filmy, których bohaterowie decydują się na wykonanie testu na ojcostwo? Napiszcie w komentarzach!

5/5 - (5 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA