Test na ojcostwo - CentrumDNA robi go także dla zagranicznych klientów
 

Test na ojcostwo – CentrumDNA robi go także dla zagranicznych klientów

test na ojcostwo z zagranicy centrumDNA

Wpis sponsorowanytest na ojcostwo z zagranicy centrumDNA

 

Z usług Krajowego Centrum Badań Genetycznych CentrumDNA korzystają nie tylko obywatele Polski. Placówka przyjmuje zamówienia na test na ojcostwo również od klientów z zagranicy. Obecność mediów elektronicznych (w tym e-maila) sprawiła, że odległość nie jest żadną barierą w realizacji testu na ojcostwo.

 

 

CentrumDNA realizuje test na ojcostwo dla zagranicznych klientów w taki sam sposób, jak dla klienta z Polski. Całe zamówienie składa się z 4 bardzo prostych etapów.

Test na ojcostwo – w pierwszym etapie klient zamawia zestaw

Dzięki niemu klient nie musi przyjeżdżać aż do Polski, aby móc pobrać próbki do badania. Po otrzymaniu takiego zestawu wszystkie akcesoria pozwalające mu wykonać test na ojcostwo ma już pod ręką. Zawiera on: instrukcję pobrania materiału, 4 komplety sterylnych wymazówek (przeznaczonych dla dziecka, potencjalnego ojca oraz opcjonalnie dla matki i jeden komplet rezerwowy), dokumenty zlecenia badania, jednorazowe rękawiczki, blankiet przelewu oraz zaadresowaną kopertę zwrotną. Zestaw służący do samodzielnego pobrania DNA klient zagraniczny może zamówić online za pośrednictwem strony internetowej Centrum.

Test na ojcostwo – w drugim etapie klient pobiera próbki

Robi to pocierając 10-krotnie wewnętrzną stronę obu policzków znajdującymi się w zestawie wymazówkami (na każdy policzek przypada osobna wymazówka). Wygląda ona jak długi patyczek do czyszczenia uszu, z tą różnicą, że bawełniana nasadka znajduje nie po dwóch, a po jednej stronie. Przed pobraniem wymazu klient zakłada jeszcze sterylne rękawiczki, które chronią wymazówkę przed zanieczyszczeniem jej obcym DNA. Każdy patyczek z wymazem należy wsadzić ponownie do opakowania, z którego został wyciągnięty.

Jeśli test na ojcostwo ma się odbyć na podstawie innych próbek niż wymaz z policzka (np. włosów, chusteczki z katarem, szczoteczki do zębów albo maszynki do golenia), to można je umieścić w czystej, papierowej kopercie, lub plastikowym kubeczku na mocz. Takie próbki jak szczoteczka do zębów czy golarka mogą być mokre, w związku z czym przed ich zabezpieczeniem, należy pozostawić je do wyschnięcia.

Test na ojcostwo – w trzecim  etapie klient wysyła wszystkie próbki do laboratorium

Dzięki temu, że zestaw jest już wyposażony w zaadresowaną kopertę zwrotną, klient nie musi zajmować się wypisywaniem. Wystarczy, że pobrane próbki, wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, wsadzi do koperty i wyśle. Nie musi się przy tym martwić, że przez kilkudniowy transport jego próbki stracą na jakości. Dobrze zabezpieczony materiał DNA jest wyjątkowo odporny. Między innymi właśnie dzięki temu test na ojcostwo może być realizowany również przez klientów z zagranicy.

Test na ojcostwo – w czwartym etapie klient otrzymuje wynik

Laboratorium jest w stanie wystawić pewny wynik badania DNA już w przeciągu 5-7 dni od otrzymania próbek. Test na ojcostwo, a dokładnie jego wynik wskaże w sposób całkowicie pewny i jednoznaczny, czy badany mężczyzna jest biologicznym ojcem badanego dziecka. Klient może go otrzymać na kilka sposobów, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb: listem (wysłanym na wskazany adres zagraniczny), telefonicznie lub mailowo.

Z oferty Krajowego Centrum Badań Genetycznych CentrumDNA korzystają bardzo często mieszkańcy tych krajów, w których test na ojcostwo jest badaniem zabronionym, a więc m.in. mieszkańcy Francji. W Polsce zrobią go nie tylko legalnie, ale też szybko i komfortowo.

Więcej informacji na temat  testów na ojcostwo realizowanych w CetrumDNA uzyskasz pod numerem telefonu: 800 007 700 lub 665 761 161


Zobacz też:

 

4.5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA