Sposób przechowywania próbek do badania ojcostwa przed wysyłką
 

Sposób przechowywania próbek do badania ojcostwa przed wysyłką

jak zaprzeczyć ojcostwo, zaprzeczenie ojcostwa koszty

Wielu klientów decyduje się na samodzielne pobranie próbek do testu na ojcostwo. Jest to prosta i wygodna metoda, która nie wymaga udania się do placówki. Do zestawów oferowanych przez większość polskich laboratoriów genetycznych dołączana jest dokładna instrukcja obsługi, która jeszcze bardziej ułatwia całe zadanie. Niemniej jednak dość często pojawia się pytanie o sposób przechowywania próbek przed samym wysłaniem ich do laboratorium. Wątpliwości są uzasadnione. Każdemu przecież zależy na tym, aby analizowana próbka była najlepszej jakości i dała pewny wynik testu.

Materiał DNA do prywatnego testu na ojcostwo ma postać wymazu z wewnętrznej strony policzka – wystarczy potrzeć ok. 10 razy obie strony policzka dołączonymi do zestawu wymazówkami. Należy w tym przypadku zachować szczególną ostrożność, gdyż wymazówki nie powinny mieć styczności z jakąkolwiek inną niż badana osobą, jak również kontaktu z niesterylną nawierzchnią. Ich zanieczyszczenie może bowiem znacznie utrudnić, a nawet uniemożliwić realizację zlecenia.

Gdzie przechowywać pobrane próbki?

Po pobraniu wymazu najlepiej niezwłocznie włożyć wymazówki z powrotem do opakowania, z którego zostały wyjęte. Klient sam decyduje kiedy wyśle materiał do laboratorium. Firma wykonująca badanie zwykle nie narzuca żadnego konkretnego terminu – choć oczywiście najlepiej jeśli zostanie to zrobione w jak najkrótszym czasie. Przed wysyłką próbki należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zaciemnionym miejscu.


Zobacz też:

 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA