Czy test na ojcostwo wykonywany za granicą jest wiarygodny?
 

Czy test na ojcostwo wykonywany za granicą jest wiarygodny?

niejednoznaczny wynik testu na ojcostwo, kiedy wynik testu na ojcostwo jest niejednoznaczny

Wiele osób zapewne zastanawia się czy mieszkając w Polsce może zlecić badanie na ojcostwo firmie zagranicznej. Okazuje się, że ofert tego typu znajdziemy całkiem sporo. Ich główną zaletą jest przede wszystkim znacznie niższa cena – badanie można zrealizować już za 500 zł. Na klientów decydujących się na taki krok czyha jednak wiele niebezpieczeństw, a głównie ograniczeń, o których warto tutaj wspomnieć.

Czy test na ojcostwo wykonywany za granicą jest wiarygodny?

Podstawowym problemem jest w tym przypadku fakt, że zlecając badanie firmie np. w Portugalii, wszelkie procedury związane z jego realizacją będą podlegały prawodawstwu portugalskiemu, nie zaś polskiemu. Jeśli klient z jakiegoś powodu okaże się niezadowolony z otrzymanego wyniku, nie będzie on wówczas mógł dochodzić swoich praw w Polsce. Wybór zleceniobiorcy z zagranicy ogranicza więc pole manewru w razie ewentualnych wątpliwości np. co do wiarygodności wyniku. W rezultacie może się okazać, że badana osoba zostanie zmuszona udać się do obcego kraju w celu wyjaśnienia sprawy, gdyż na miejscu niewiele będzie w stanie zdziałać. Nie ulega chyba wątpliwości, że takie rozwiązanie byłoby niezwykle uciążliwe, nie tylko ze względu na konieczność odbycia podróży, ale też z uwagi na bariery językowe. Jest to powód, dla którego wielu mężczyzn porzuca ten pomysł i decyduje się na powtórny test w Polsce.

Trzeba więc zadać sobie pytanie czy warto. Może rozsądniej byłoby dopłacić i mieć nie tylko gwarancję, że zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką, ale przede wszystkim pewność, że mamy kontrolę nad cała procedurą.


Zobacz też:

 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA