Problemy w związku – najczęstsze przyczyny

problemy w związku, najczęstsze przyczyny problemów w związku

Problemy w związku przytrafiają się wszystkim parom. Często nie ma możliwości ich uniknięcia. Jest to normalne, ponieważ spędzamy ze sobą więcej czasu niż z innymi ludźmi, ponadto dzielimy ze sobą wiele wspólnych spraw, przez co istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieporozumień.

Poza nieporozumieniami jako przyczyny konfliktów w związku wymienia się stres, napięcie czy też nieumiejętność podjęcia szczerej rozmowy ⚠. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów w związku.

Oto najczęstsze przyczyny problemów w związku:

BRAK SZCZEROŚCI 🆘

Szczerość i umiejętność prowadzenia rozmów na trudne tematy to jedna z ważniejszych cech, jakie można mieć w związku. Niestety, gdy napotykamy na problemy w związku często zamykamy się na tę druga osobę, nie potrafimy dojść do porozumienia 🔒. W takich sytuacjach ważna jest empatia, chęć dojścia do porozumienia – z odpowiednim nastawieniem po obu stronach każdy konflikt można rozwiązać. Grunt to szczerość, empatia i odpowiednia komunikacja 🗣️.

RUTYNA I ZNUDZENIE 🆘

Nie ma znaczenia czy chodzi o doświadczony związek, czy relację z krótszym stażem – rutyna i znudzenie to kolejny problem często spotykany w związkach. Brak spontaniczności, improwizacji. Przewidywalne zachowania, schematyczność – to wszystko może doprowadzić do spadku zainteresowania drugą osobą. To zjawisko często określane jest mianem „osiadania na laurach” – nie staramy się już tak bardzo jak wcześniej. Niestety, to bardzo zgubne podejście. Miłość wymaga ciągłej pielęgnacji, spontaniczności i płomiennych uczuć 🔥❤.

RÓŻNE WARTOŚCI 🆘

To problem, który zaczyna być widoczny wraz z większym stażem związku. Często wchodząc w relacje z nowym partnerem nie do końca jesteśmy świadomi wyznawanych wartości, życiowych celów itp. kwestii. Czasem zdarza się, że wartości wyznawane przez naszą drugą połówkę nie są tożsame z naszymi ☹️. Wtedy pojawia się pole do konfliktu. Pojawia się uczucie rozczarowania i złość. W tym przypadku może być trudno zażegnać spór. Na pewno kluczowa jest rozmowa, aczkolwiek niektóre z wartości mamy tak głęboko zakorzenione, że trudno będzie je zmienić, tak by zgrać się z naszym dotychczasowym partnerem.

BRAK BLISKOŚCI

To problem najboleśniej objawiający się u par z dłuższym stażem 👫. Konflikty na co dzień bardzo często prowadzą do zaniku uczuć, intymności i zbliżeń intymnych. Sfera intymna jest integralną częścią udanego związku, jeżeli tego brakuje problemy zaczynają się jeszcze bardziej nawarstwiać.

ZDRADA 🆘

Jest to jeden z najtrudniejszych do rozwiązania problemów. Zdrada bywa czasem konsekwencją istniejących od dłuższego czasu nieporozumień i braku komunikacji. Taki stan rzeczy czasem skutkuje ucieczką w ramiona innych osób 💔. Osoby będące kochane nie decydują się na takie zachowania, bo zwyczajnie czują się doceniane.

Problemy w związku nigdy nie są przyjemne. Nie da się ich uniknąć. Warto jednak wiedzieć, jakie są ich  najczęstsze przyczyny. Ich świadomość wyczuli nas na sygnały alarmowe, dzięki czemu będziemy w stanie wcześniej zareagować i uniknąć pogłębiających się konfliktów.

 

To może Cię zainteresować: Czy istnieje wykrywacz zdrady?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA