Uznanie ojcostwa - wiedza, która da Ci pewność do końca życia
 

Uznanie ojcostwa – wiedza, która da Ci pewność do końca życia

W świetle prawa po narodzinach dziecka to matka zobowiązana jest do wskazania jego biologicznego ojca. Pewne sytuacje potrafią jednak wzbudzić wątpliwości, a te należy poddawać już odpowiednim krokom. Choć dla wielu osób uznanie ojcostwa wydaje się być rzeczą naturalną, to w niektórych przypadkach jednak warto się upewnić – wszak bycie opiekunem prawnym dla dziecka to nie lada odpowiedzialność. Co trzeba wiedzieć o testach na ojcostwo? W jaki sposób je uznać? Te rzeczy po prostu warto wiedzieć. 

Uznanie ojcostwa – jak zrobić test na ojcostwo bez zgody matki ?
Uznanie ojcostwa – czy można test na ojcostwo wykonać anonimowo ?
Uznanie ojcostwa – jak pewny jest wynik badania na ojcostwa ?
Ile czasu ma ojciec na uznanie ojcostwa ?

Uznanie ojcostwa – jak zrobić test na ojcostwo bez zgody matki ?

Łatwość w wykonaniu testu na ojcostwo to ogromny atut, który pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i formalności. Już niewielki wymaz z policzka lub inna dowolna próbka w postaci włosa, czy szczoteczki do zębów, powinna wystarczyć do uzyskania wyniku testu, który pozwoli ocenić uznanie ojcostwa. Do wykonania badania nie jest potrzebna zgoda matki, więc wszystko odbywa się w bezpieczny i legalny sposób.

Uznanie ojcostwa – czy można test na ojcostwo wykonać anonimowo ?

Wiele osób stawia na szybkość i dyskrecje podczas wykonywania badań DNA. Obecne metody pozwalają niezwykle łatwo sprawdzić i uznać ojcostwo. Wystarczy wypełnić formularz i odesłać próbkę kurierem. Badanie na ojcostwo można wykonać w sposób całkowicie anonimowy. Bezpłatna wysyłka nie naraża pacjenta na pozostawienie na koncie śladów po operacjach finansowych, a zestaw do wykonania badań jest wysyłany błyskawicznie, co pozwala na wykonanie testu już w 24 godziny od złożenia zamówienia.

Uznanie ojcostwa – jak pewny jest wynik badania na ojcostwa ?

Pobraną od domniemanego ojca próbkę dna zestawia się z próbką pobraną od dziecka, co pozwala na uzyskanie precyzyjnego wyniku testu na ojcostwo. Badania te stosuje się w celu uznania ojcostwa i są one całkowicie pewne.

Ile czasu ma ojciec na uznanie ojcostwa ?

Na uznanie ojcostwa mężczyzna ma czas po urodzeniu dziecka, do momentu skończenia przez nie 18 roku życia, lub jeszcze przed jego narodzinami. Ojciec musi złożyć odpowiednie oświadczenie, które w terminie do 3 miesięcy powinno być potwierdzone przez matkę. W tym momencie sporządzany jest akt uznania dziecka, który jest podstawą do umieszczenia mężczyzny w akcie urodzenia jak ojca. Uznania stosowane są w przypadku zaprzeczenia ojcostwa lub narodzin dziecka pozamałżeńskiego.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA