Test na ojcostwo - co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na badanie
 

Test na ojcostwo – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na badanie

Test na ojcostwo to niewątpliwie sytuacja, która przysporzyć może wiele stresu. Nic więc dziwnego, że chcemy mieć pewność, że wykonywany test będzie nie tylko jak najbardziej dokładny oraz pewny, ale także że zostanie wykonany przez laboratorium z odpowiednimi certyfikatami oraz doświadczeniem w wykonywaniu tego typu badań. Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które z pewnością przydadzą się podczas podejmowania decyzji o wykonaniu badania, jakim jest test na ojcostwo.

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?
Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?
Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?
Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?

Test na ojcostwo jak najbardziej możesz wykonać wysyłkowo – jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest zakupienie w aptece odpowiedniego zestawu do pobrania materiału genetycznego. Możesz także zamówić taki zestaw bezpośrednio pod adres zamieszkania, pobrać próbki, a następnie odesłać je do wybranego laboratorium, w którym zdecydujesz się na wykonanie testu DNA na ojcostwo.

Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?

Test genetyczny na ojcostwo może zostać wykonany także z pobranej próbki krwi. W tym celu należy udać się do punktu pobrań, gdzie pielęgniarka lub osoba do tego uprawniona pobierze krew, odpowiednio ją zabezpieczy, a następnie zostanie ona przesłana do laboratorium w celu wykonania badania DNA. W punkcie pobrań może także zostać pobrany wymaz z policzka, który jest tak samo pewnym materiałem genetycznym jak krew oraz inne próbki takie jak szczoteczka do zębów, włosy z cebulkami czy też używana maszynka do golenia.

Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?

Listę placówek, w której pobierany jest materiał genetyczny potrzebny do wykonania badania znajdziesz na naszej stronie internetowej. Wygodny podział na województwa oraz punkty w wielu miastach na terenie całej Polski sprawią, że każdy z pewnością znajdzie punkt niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

Materiał genetyczny pobrany przy pomocy pakietu przysłanego do domu oraz tego zakupionego w aptece jest tak samo pewny i wartościowy jak materiał pobrany przez pracownika w punkcie pobrań. To, jaki sposób pobrania materiału na test na ojcostwo zdecydujesz się wybrać, w żaden sposób nie wpłynie na wynik testu na ojcostwo.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA