Jakie są koszty wykonania testu na ojcostwo? Nie są wcale straszne
 

Jakie są koszty wykonania testu na ojcostwo?

Co wpływa na koszt testu na ojcostwo, Koszt testu na ojcostwo prywatnie a sądownie, Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży, Czy koszt testu na ojcostwo można obniżyć

Testy na ojcostwo wcale nie są wyjątkowo drogie i nie muszą zbytnio obciążać budżetu. Pozwalają natomiast zyskać pewność odnośne ojcostwa lub jego wykluczenie. Warto poznać, jakie są koszty wykonania badań na ojcostwo i co ostatecznie może mieć wpływ na ich cenę. Z tymi informacjami powinna się zapoznać każda osoba, która rozważa wykonanie testu.

Co wpływa na koszt testu na ojcostwo?
Koszt testu na ojcostwo prywatnie a sądownie
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?
Czy koszt testu na ojcostwo można obniżyć?

Co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo – to kwestia, którą bierze pod uwagę osoba, szukająca ofert na wykonanie tego typu badań. Koszty są jednak zróżnicowane i mogą zależeć od oferty danego laboratorium czy stosowanych przez nie promocji. Znaczenie ma również sposób pobrania próbek oraz liczba markerów DNA, które zostaną poddane analizie.

Koszt testu na ojcostwo prywatnie a sądownie

Okazuje się, że koszty wykonania badania na ojcostwo prywatnie są całkowicie odmienne od tych, które trzeba ponieść poprzez nakazanie badań drogą sądową. Różnica w cenie może wynosić nawet 1000 złotych! Badania wykonywane sądowo wymagają bowiem większej ilości formalności, pobrania próbek w placówce medycznej czy obecności świadków. Konieczna jest również ekspertyza. Wszystkie te czynnik znacznie podwyższają cenę samego badania, które tak naprawdę niczym nie różni się od tego, które można wykonać prywatnie.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Możliwe jest wykonanie testu na ojcostwo jeszcze przed narodzinami dziecka. Badanie może zostać wykonane już od 8 tygodnia trwania ciąży. Pobiera się wtedy próbkę od domniemanego ojca oraz materiał genetyczny pochodzący z krwi lub płynu owodniowego ciężarnej. Koszty wykonania takiego badania są jednak wysokie i wynoszą od 2000 do nawet 6000 tysięcy złotych.

Czy koszt testu na ojcostwo można obniżyć?

Istotną kwestią jest możliwość obniżenia kosztów testu na ojcostwo. Warto dokładnie analizować oferty poszczególnych laboratoriów, które często proponują dla klientów atrakcyjne promocje. Istnieje również możliwość rozłożenia kosztów badania na raty. Niestety, badania na ojcostwo nie są w żaden sposób refundowane, dlatego nie można się ubiegać o zwrot kosztów z NFZ.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA