Jak można rozpoznać zdradę w związku?
 

Jak można rozpoznać zdradę w związku?

Oznaki zdrady zdają się ewoluować z dnia na dzień. Rozwój technologii, równouprawnienie, czy też coraz mniejsze koszty podróży (np. biznesowych) ułatwiają życie każdemu, jednak mogą też być traktowane jako wyjątkowe ułatwienia dla amatorów skoków w bok. Nie oznacza to oczywiście, że mężczyzna posiadający nowoczesnego smartfona, często wysyłany poza miasto przez swojego pracodawcę, musi być od razu zdrajcą. Wszyscy decydujemy o swoim losie sami.

Oznaki zdrady – co wskazuje na zdradę ?
Oznaki zdrady – czy jak zdradził/a zrobi to ponownie?
Oznaki zdrady – czy jednorazową zdradę lepiej przemilczeć ?
Oznaki zdrady – jak można udowodnić zdradę ?

Oznaki zdrady – co wskazuje na zdradę ?

Bardzo ciężko dopatrzyć się jednoznacznych oznak zdrady i uzyskać stuprocentową pewność nie łapiąc podejrzanego na gorącym uczynku. Istnieją jednak przesłanki, które zwiększają prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Niepozostawianie telefonu bez nadzoru (jeśli wcześniej nie było z tym problemu), częste rozmowy telefoniczne w odosobnieniu, nagłe zwiększenie zainteresowania swoją atrakcyjnością (nowe ubrania, wybielanie zębów, zwiększona aktywność fizyczna), są zdecydowanie najpopularniejszymi przesłankami, jednak niejedynymi.

Oznaki zdrady – czy jak zdradził/a zrobi to ponownie?

Istnieje wiele badań dotyczących uwarunkowań zdradzających do powtarzania tego procederu, jednak podobnie jak w przypadku tych niezwiązanych ze zdradą, mogą one służyć jedynie jako statystykę. Jeden może, zasmakowawszy raz, powtarzać to w kółko, ze względu na towarzyszący zdradzie dreszczyk emocji. Inny, ze względu na wyrzuty sumienia, zrezygnować po jednym razie i już nigdy tego nie powtórzyć. To kwestia całkowicie indywidualna.

Oznaki zdrady – czy jednorazową zdradę lepiej przemilczeć ?

Wielu psychoterapeutów prezentuje całkowicie różne podejście do tego zagadnienia. Nic nieznaczący skok w bok, pod wpływem impulsu (i niejednokrotnie dużej ilości alkoholu) nie powinien być porównywany do kilkuletniego romansu, pełnego nie tylko stosunków fizycznych, ale też zdrady emocjonalnej. Jednak jest to kwestia wybitnie subiektywna, ponieważ wynikająca z różnicy uwarunkowań genetycznych kobiet i mężczyzn. Te pierwsze, zdecydowanie częściej zdradzają, nie otrzymując od partnera odpowiedniego wsparcia emocjonalnego, podczas gdy mężczyźni kierują się przeważnie tylko pociągiem fizycznym (atrakcyjnością wizualną innych kobiet).

Oznaki zdrady – jak można udowodnić zdradę ?

Sposobów na udowodnienie zdrady pojawia się coraz więcej. Firmy detektywistycznego prześcigają się w atrakcyjnych ofertach na przyłapanie niewiernego współmałżonka/współmałżonki. Branża sprzętu do inwigilacji rozrasta się w rekordowym tempie. Każdego dzisiaj stać na niewielką kamerkę, czy prowizoryczny podsłuch. Nawigacja w telefonie również jest w tej sytuacji sporym ułatwieni

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA