Co powinieneś wiedzieć o teście na ojcostwo
 

Co powinieneś wiedzieć o teście na ojcostwo

Z miesiąca na miesiąc test na ojcostwo zyskuje coraz większą popularność. Jest to spowodowane tym, że daje on niemal całkowitą pewność co do pochodzenia dziecka. Dzięki temu w bardzo prosty sposób idzie zażegnać długie spory o płacenie alimentów czy przejęcie opieki nad małoletnim. Jednak zanim zdecydujemy się na wykonanie badania warto poznać kilka ważnych informacji. 

Czy istnieją przeciwskazania do testu na ojcostwo?
Dlaczego testy na ojcostwo zyskują coraz większą popularność?
Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć test na ojcostwo?
Czy procedura wykonania testu na ojcostwo jest prosta?

Czy istnieją przeciwwskazania do testu na ojcostwo?

Ogólnie rzecz ujmując nie ma przeciwskazań do przeprowadzenia badania na ojcostwo, ponieważ jest ono nieinwazyjne. Jednak przeszkodą może być zbyt wczesna albo zagrożona ciąża. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z laboratorium i przedstawić swoje obawy.

Dlaczego testy na ojcostwo zyskują coraz większą popularność?

Odpowiedź na to pytanie została udzielona niejako we wstępie. Jednak nie zaszkodzi powtórzyć, że obecna technologia pozwala całkowicie potwierdzić albo zaprzeczyć ojcostwu. Dzięki temu osoby zainteresowane nie muszą toczyć długich batalii sądowych, szukać świadków i udowadniać swoje racje. Wystarczy jedno, nieinwazyjne badanie genetyczne, które wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć test na ojcostwo?

Jeżeli badanie DNA jest pewne to czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć test na ojcostwo? Oczywiście może pojawić się taka sytuacja. Przeważnie jest ona spowodowana tym, że dostarczone próbki z materiałem genetycznym są niedokładne albo zostały źle przechowane. Szczególnie może się tak zdarzyć w przypadku pobierania tzw. próbek dyskretnych.

Czy procedura wykonania testu na ojcostwo jest prosta?

Na koniec jedno z ważniejszych pytań – czy procedura wykonania testu DNA na ojcostwo jest prosta? Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej laboratorium albo podczas indywidualnej konsultacji. Na pewno nie ma żadnych ukrytych procedur, o których nie bylibyśmy poinformowani.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA