Jak zyskać spokój? Wystarczy pewne badanie na ojcostwo
 

Jak zyskać spokój? Badanie na ojcostwo

jak zyskać spokój co do ojcostwa

Badanie na ojcostwo to najpewniejsza i najszybsza metoda, żeby jednoznacznie wykluczyć albo potwierdzić ojcostwo. To pozwoli Ci zyskać spokój ducha na zawsze, ponieważ taki test wystarczy wykonać tylko RAZ w życiu. Co ważne, całkowicie pewny wynik uzyskasz na podstawie dowolnych próbek tylko od Ciebie i dziecka – mama nie musi brać udziału w badaniu.

Badanie na ojcostwo – dyskretnie i wygodnie

Z pewnością zależy Ci na tym, aby badanie wykonać dyskretnie i zastanawiasz się  czy  zostawi ono jakieś „ślady”. Mowa tutaj np. o płatności na koncie internetowym, SMS z informacją z laboratorium, przekazanie informacji każdej osobie, która tylko zadzwoni, brak hasła…

Dlatego tak ważne są w laboratorium procedury bezpieczeństwa. Laboratorium, które kontaktuje się tylko zwrotnie z osobą, do której dane znajdują się na formularzu lub gdzie ustalone jest hasło bezpieczeństwa znane tylko przez Ciebie, na pewno zadba o pełną dyskrecję. Warto zatem dopytać o możliwość płatności na poczcie czy tez wykonania badania w sposób anonimowy.

Niektóre laboratoria oferują również też dyskretną przesyłkę (bez pieczątek czy oznakowań, które mogłyby zdradzać zawartość koperty) np. kurierem pod dowolnie wskazany adres lub do paczkomatu.

Ciekawy artykuł: Test na ojcostwo – czy możemy liczyć na dyskrecję?

Badanie na ojcostwo nawet w 48h!

Wynik testu na ojcostwo możesz otrzymać w kilka-kilkanaście dni (niektóre laboratoria oferują nawet przyspieszenie do 24-48 godzin). Cała procedura również przebiega bardzo szybko: wystarczy umówić się na pobranie w placówce albo pobrać próbki w domu i przesłać je do laboratorium, a później czekać na wynik, który zostanie przekazany na maila i/lub listownie.

Badanie na ojcostwo z dowolnych próbek

Całkowicie pewne badanie na ojcostwo możesz wykonać z dowolnej próbki, na której znajduje się chociaż trochę DNA osoby badanej. Analizowane fragmenty DNA są identyczne w każdej komórce ludzkiego ciała, dlatego wynik zawsze będzie taki sam. Nie ma próbek pewniejszych czy lepszych, każda jest dobra, a to czy uda się uzyskać wynik zależy od doświadczenia laboratorium. Im dłużej jest na rynku, tym więcej badań wykonało.

jak zyskać spokój co do ojcostwa

Próbki mikrośladowe, które nadają się do badania, to na przykład używana maszynka do golenia, słomka od napoju, dziecięcy smoczek, gryzaczek, nagryzione ciastko, pestka z arbuza, guma do żucia, patyczek z woskowiną z ucha, szczoteczka do zębów, chusteczka higieniczna z wydzieliną z nosa czy nawet cukierek… Do badania wykorzystuje się też wymazy z policzka, które są bezbolesne nawet dla malutkiego dziecka).

A co z krwią? Obecnie badań na ojcostwo nie wykonuje się już raczej na jej podstawie, ponieważ inne próbki można pobrać szybciej i wygodniej, a wynik zawsze jest pewny.

Zobacz też: DNA z włosa i innych nietypowych próbek

Badanie na ojcostwo 3 najważniejsze korzyści

Dzięki wykonaniu badania na ojcostwo rozwiejesz wątpliwości na zawsze (pomyśl o błogim uczuciu pewności!). Co zapewnia wykonanie testu na ojcostwo?

1. Odzyskaj radość życia

Wątpliwości i napięcie, które towarzyszą niepewności co do ojcostwa, niekorzystnie wpływają na jakość Twojego życia. Wykonując badanie DNA na ojcostwo, masz możliwość odzyskania radości i uśmiechu, których ostatnio tak Ci brakuje. Dzięki wynikowi zmniejszysz też stres i zadbasz o swoje zdrowie, a także odzyskasz poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

2. Stań się lepszym tatą

Jeśli masz wątpliwości co do ojcostwa, nie możesz zbudować silnej więzi z dzieckiem. Psychologowie mówią, że pewność co do biologicznego ojcostwa jest dla mężczyzny bodźcem do lepszego przygotowania się do roli taty. Tylko wtedy może zapewnić dziecku miłość, troskę i opiekę oraz rozwinąć instynkt ojcowski.

3. Napraw relacje w rodzinie

Dzięki jednoznacznemu wynikowi testu masz możliwość naprawy relacji w rodzinie, odbudowy straconego zaufania i zbudowania pięknych, szczerych więzi. Badanie na ojcostwo pozwoli Ci też zaplanować przyszłość i odzyskać kontrolę w każdym aspekcie życia.

Co więcej, zapewnisz swojemu dziecku piękne dzieciństwo i spokojne życie. Pamiętaj, że maluch musi mieć pewność co do własnej tożsamości. Jeśli w jego życiu obecna jest niepewność co do pochodzenia, może to wyrządzić duże szkody zarówno teraz, jak i w przyszłości.

jak zyskać spokój co do ojcostwaJeżeli dziecko nie wie, kto jest jego biologicznym ojcem, proces identyfikacji nie zachodzi prawidłowo. Sytuacja taka powoduje chaos w wewnętrznym świecie przeżyć, uniemożliwia prawidłowe kształtowanie się struktury osobowości. Częstym skutkiem takich sytuacji jest utrata poczucia bezpieczeństwa związana z wysokim poziomem lęku.

Dziecko już jako dorosły człowiek może przejawiać trudności z określeniem siebie, oraz próbą odpowiedzenia sobie na pytanie kim jestem. Sytuacja taka stanowi podłoże do powstawania zaburzeń osobowości włącznie z wystąpieniem psychoz.

Natomiast dla mężczyzny świadomość, że to on jest ojcem dziecka, stanowi podstawę w procesie przeobrażania się w ojca. Pomaga rozwijać instynkt ojcowski i ułatwia przygotowanie się do roli ojca. Wspomaga budowanie więzi z dzieckiem już w okresie prenatalnym. Mężczyzna niepewny swojego ojcostwa nie jest w stanie zapewnić stabilności i bezpieczeństwa rodzinie.

Olga Przybyłek, psychoterapeuta, Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laboratorium?

Badanie wykonujesz tylko raz w życiu, dlatego wybór odpowiedniego laboratorium jest naprawdę istotny. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Badanie 24 lub nawet 34 markerów DNA (to największa pula dostępna na rynku) – taka analiza pozwala wydać jednoznaczny wynik nawet przy badaniu tylko mężczyzny i dziecka. Potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999%, które rekomenduje Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii.
  • Akredytację PCA i inne certyfikaty – gwarancja jakości wykonywanych badań, niezależności i działania zgodnie z międzynarodowymi standardami (wyniki wydawane przez akredytowane laboratoria są ważne również za granicą). Nie jest to pierwszy lepszy certyfikat, który uzyskuje każde laboratorium.
  • Brak ukrytych kosztów w trakcie badania – często początkowa cena może być kusząca czy atrakcyjna i nic w tym dziwnego. Pamiętaj jednak, że ważna jest gwarancja na próbki tzn. czy za kolejne próbki będziesz dopłacać, możliwość pobrania próbek w stacjonarnym punkcie czy pewny wynik, a to chyba najważniejsze.
  • Profile genetyczne na uzyskanym wyniku – jest to dowód z rzetelnie przeprowadzonego badania.
  • Korzystanie z najwyższej jakości odczynników np. firmy PROMEGA – to z jakich odczynników korzysta laboratorium ma bardzo duży wpływ na pewny wynik badania.
  • Posiadane placówki stacjonarne – wizyta osobista może przekonać Cię do tego, że dane laboratorium to nie firma „krzak” tylko rzetelne i pewne laboratorium.

Więcej informacji na temat wyboru laboratorium znajdziesz w przygotowanym przeze mnie poradniku.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE LABORATORIUM BADAŃ DNA? [PDF]


jak zyskać spokój co do ojcostwa


Czat

Aktualizacja: 21 maja 2018 r.

5/5 - (7 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA