Jak wykryć zdradę? Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy twój partner lub partnerka Cię zdradza, możesz wykonać prosty i szybki test. Wystarczy zebrać próbki takie jak np. bielizna czy pościel i dostarczyć je do laboratorium. Test polega na wykryciu obecności nasienia na próbce i ustaleniu, od kogo ona pochodzi.
Jak wykryć zdradę? Detekcja nasienia i badania DNA
Pierwszym etapem jest sprawdzenie, czy na dostarczonym materiale znajduje się nasienie. Jeśli tak, osoba zlecająca test może zdecydować się na badania DNA. Laboratorium ustala wtedy profil genetyczny z próbki spermy i w kolejnym etapie porównuje go z profilem uzyskanym z próbki porównawczej. Pozwala to odpowiedzieć na pytanie, czy pochodzą one od jednej i tej samej osoby.
Materiał porównawczy w testach na zdradę: włosy i inne próbki
DNA można wyizolować z bardzo różnych próbek, a następnie sprawdzić, czy jest ono identyczne z tym ze śladów nasienia. Mikroślady to różnego rodzaju przedmioty, głównie codziennego użytku, należące do danej osoby i na których można znaleźć jej DNA.
Zobacz też: DNA z włosa i innych nietypowych próbek
Oprócz śladów nasienia zaliczają się do nich m.in. plamy krwi, włosy z cebulkami, maszynka do golenia, szczoteczka do zębów, szklanka, sztućce, kubek, wypalony papieros, chusteczka higieniczna z wydzieliną z nosa czy patyczek z woskowiną uszną. Zebrane próbki wystarczy pozostawić do wyschnięcia (gdy są mokre) i włożyć do czystej papierowej koperty lub kartonu.
Test na zdradę – jego wynik jako dowód w sprawie rozwodowej?
Zdrada jest wystarczającym argumentem na udzielenie małżonkom rozwodu, jeśli towarzyszy jej całkowity rozkład pożycia małżeńskiego. Ważne jest również to, aby strona wnosząca pozew o rozwód była w stanie tę zdradę udowodnić przed sądem.
A dowodem niewierności partnera może być praktycznie cokolwiek: fotografie, listy, e-maile, smsy, obdukcje lekarskie czy właśnie test zdrady oparty na detekcji wydzieliny biologicznej, takiej jak nasienie. Dla sądu wszystkie te dowody będą potwierdzeniem, że strony utrzymywały kontakty pozamałżeńskie i staną się solidną podstawą do unieważnienia małżeństwa.
Nie zawsze wynik testu na niewierność jest potrzebny jako dowód w sprawie rozwodowej. Wielu ludzi robi go dla własnej informacji, aby pozbyć się podejrzeń (gdy oznaki zdrady żony są wyraźne) i zyskać spokój. Negatywny rezultat testu, a więc taki, który nie wykaże zdrady, potrafi nawet czasem uratować związek przed rozpadem i przy okazji jeszcze go umocnić.
Ciekawy artykuł: 3 oznaki zdrady żony, o których powinieneś pamiętać
Badanie DNA lepsze od psychotestu?
W internecie można znaleźć masę „testów na zdradę”. Przeważnie pod tym hasłem kryją się jednak ankiety, tzw. „psychotesty”. Wiele osób odpowiada więc na pytania typu: „Jak często się kłócicie?”, „Czy ostatnio rozmawiacie ze sobą mniej niż zwykle?”. Ludzie szukają w nich rozwiązania swoich problemów, potwierdzenia na nieuczciwość partnera.
Tymczasem wyniki takich ankiet nie stanowią żadnego dowodu i nie rozwiązują problemu. Jak wykryć zdradę? Z testem na niewierność. On potrafi jednoznacznie wskazać obecność nasienia i określić, czy DNA otrzymane z wydzieliny na bieliźnie należy do konkretnej osoby czy też nie.
A badania DNA na ustalenie ojcostwa?
Dla niektórych osób dowodem na zdradę jest również wynik badania DNA na ojcostwo (wykonywanego przed porodem lub po). Taki test robią najczęściej panowie, którzy chcą mieć pewność, że wychowują lub będą wychowywać swoje dzieci. Zdarza się, że impulsem do jego wykonania jest właśnie podejrzenie partnerki o niewierność.
Właśnie dlatego wynik potwierdzający ojcostwo jest bardzo często tym, co na nowo scala partnerów i ich sypiący się związek. Test na ojcostwo polega na analizie DNA potencjalnego ojca i dziecka oraz na porównaniu otrzymanych profili genetycznych. Podobnie jak w teście na zdradę próbkę do badania może stanowić wymaz z policzka albo mikroślad.
To może Cię zainteresować: Zdradę pomógł mi wykryć… dziecięcy smoczek
Odkrycie zdrady – czasem niesie wiele dobrego
Niemal na każdym kroku jesteśmy wystawiani na różnego rodzaju pokusy, które powodują, że trudno nam dochować wierności. Podobno zdradzamy coraz częściej…
Zdrada jest zwykle wynikiem jakichś problemów w związku, niezaspokojenia potrzeb fizycznych i emocjonalnych drugiego człowieka. To znak, że w relacji dwojga ludzi dzieje się źle. Udowodnienie zdrady nie zawsze musi jednak oznaczać koniec związku.
Dla niektórych osób zdrada partnera jest impulsem do zmiany na lepsze. Wiele par po odkryciu prawdy zaczyna wreszcie ze sobą szczerze rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemy, które do tej pory były zamiatane pod dywan. Z drugiej strony negatywny wynik testu może uspokoić podejrzliwego partnera i poprawić wzajemne relacje w związku. Można nim zatem więcej zyskać niż stracić.
Zobacz też: Jak żyć po zdradzie?
zdjęcie: ©StockSnap/pixabay.com
Brak komentarzy, bądź pierwszy!