Jak dbać o związek na odległość? 5 wskazówek

jak dbać o związek na odległość

Związek na odległość może się wbrew wszelkim pozorom udać, a para pozostająca w takim związku może być szczęśliwa, jeśli zada sobie podstawowe pytanie: jak dbać o związek na odległość? Mamy na to 5 najlepszych sposobów!

1. Związek na odległość – niezbędne zasady

Zasady to bardzo ważna kwestia w każdej relacji międzyludzkiej. Również w związku powinniśmy wypracować sobie pewne zasady, których będziemy się trzymać. Będą one naszym drogowskazem, by wiedzieć, jak dbać o związek na odległość.

Najważniejsze z nich to:

  • pewność, że związek ma sens i może się udać,
  • obopólna zgoda na rozłąkę (np. jeśli wynika z wyjazdu do pracy za granicę),
  • ustalenie oczekiwań co do zachowań względem siebie.

Zasady pozwalają nam uniknąć wielu konfliktów i nieporozumień. Warto je wcześniej przedyskutować i przedstawić partnerowi. Jasne, klarowne zasady i ich stosowanie są wyrazem szacunku dla drugiej strony.

2. Kontakt… ale nie bez przerwy!

Dzisiaj mamy wiele narzędzi, które pozwalają dbać o kontakt z parterem na odległość. Możemy poczuć się prawie, jakbyśmy spędzali wspólnie czas. SMSy, wiadomości e-mail, komunikatory, rozmowy wideo znacznie usprawniają naszą komunikację.

Jednak ta możliwość sprawia też pewne zagrożenie dla związku. Warto oczywiście utrzymywać, jak najczęstszy kontakt, ale musimy dbać też, by nie przekroczyć cienkiej granicy… Dajmy sobie przestrzeń!

3. Wspólne pasje – nawet na odległość

Wszelkie narzędzia dają nam dziś realną możliwość wspólnie spędzonego czasu. Może bez kontaktu fizycznego, ale możemy być razem w nieco inny sposób. Włączamy wyobraźnię i możemy przystępować do działania.

Jak dbać o związek na odległość, spędzając czas wspólnie?

  • włączcie telefony i wybierzcie się na wspólny spacer z rozmową wideo,
  • zagrajcie w grę online,
  • obejrzycie wspólnie film (może być również z rozmową wideo),
  • prześlijcie sobie ulubione piosenki i posłuchajcie ich w tym samym czasie,
  • włączcie rozmowę wideo lub głosową i czytajcie na głos tę samą książkę.

Jest wiele możliwości. Warto spróbować. Wspólne aktywności na pewno umocnią związek i pozwolą cieszyć się z małych rzeczy.

4. Dużo czasu osobno – wykorzystajcie go dobrze

Czas, który spędzamy osobno, warto wykorzystać w 100% dla nas samych. Wtedy możemy zadbać o własny rozwój – skorzystać z różnego rodzaju kursów, ćwiczyć, spędzać swój czas aktywnie, zadbać o relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także rozwijać swoje zainteresowania i poświęcić im więcej uwagi.

5. A może drobne niespodzianki i prezenty?

Kto z nas nie lubi być zaskakiwany i dostawać drobnych prezentów od partnera? Taki drobny gest powie nam, że ktoś o nas myśli i o nas dba.

Dzisiaj jest coraz więcej sklepów internetowych czy kwiaciarni, które dostarczają prezenty pod same drzwi. Prezent nie tylko dojdzie pięknie zapakowany, ale też będzie formą totalnej niespodzianki.

Nie muszą być to koniecznie prezenty ze sklepów, możemy również wykonać coś sami, przesłać coś osobistego, jak wspólne zdjęcie w ramce. Wszystko dzięki usługom kurierskim. Taki prezent na pewno sprawi ukochanej osobie wiele radości.

 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA