Czy przebywając za granicą mogę wykonać badanie ojcostwa?
 

Czy przebywając za granicą mogę wykonać badanie ojcostwa?

test na ojcostwo

W dzisiejszych czasach zlecenie testu na ojcostwo jest niezwykle proste. Ponadto laboratoria dają nam coraz więcej wariantów do wyboru. Możemy bowiem zlecić badanie prywatne lub zgodne z procedurą sądową; z udziałem matki, bądź też bez jej uczestnictwa; testy na ojcostwo w ciąży albo dopiero po urodzeniu dziecka. Przeszkodą do realizacji badania nie jest nawet śmierć domniemanego ojca. I z takim „problemem” testy DNA radzą sobie doskonale.

A jak to jest z klientami przebywającymi za granicą, którzy chcieliby wykonać badanie w polskim laboratorium? Czy odległość stanie się w tym przypadku barierą nie do pokonania?

Odpowiedzi na to pytanie nie trzeba było szukać zbyt daleko. W sieci znalazłem kilka firm, kierujących swoje usługi również do klientów zagranicznych. Moją szczególną uwagę zwróciło laboratorium działające na rodzimym rynku już od ponad 10 lat. Jak wygląda w nim procedura zlecenia testu przez zagranicznego klienta?

Pobór próbki bez wychodzenia z domu

Aby pobrać próbkę do prywatnego testu na ojcostwo nie trzeba udawać się w tym celu do laboratorium. Najczęściej analizowanym materiałem w tego typu badaniach jest wymaz z wewnętrznej strony policzka. Można go w łatwy, szybki, bezpieczny i przede wszystkim bezbolesny sposób pobrać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Żeby to uczynić wystarczy zamówić (telefonicznie, mailowo lub na czacie online) specjalny zestaw testowy, wyposażony we wszystkie niezbędne elementy. Laboratorium wysyła go na wskazany adres zagraniczny bez dodatkowych kosztów!

Wysyłka zestawu

Pobrane wymazy, wraz z kompletem wypełnionych dokumentów, można z powodzeniem odesłać pocztą. Są one na tyle trwałe, że nie zaszkodzi im nawet kilkudniowy transport.

Odbiór wyniku

Analiza laboratoryjna trwa przeważnie od 3 do 5 dni roboczych. Wynik można otrzymać pocztą na podany w dokumentach zlecenia adres zagraniczny, e-mailem lub telefonicznie (także na numery zagraniczne).

Jak widać cały proces zlecenia testu w wybranym przeze mnie laboratorium ogranicza się do kilku prostych kroków, a klient zagraniczny chcący wykonać w nim swoje badanie nie musi pokonywać dystansu dzielącego go od placówki laboratoryjnej.


Zobacz też:

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA