Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?
 

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo

Poznałaś przypadkowego partnera lub przeżyłaś krótki niezobowiązujący romans? Nie wiesz, kto jest ojcem dziecka? Nic straconego! Jeśli zastanawiasz się, czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo, odpowiedź jest bardzo prosta. Nie będzie z tym żadnego problemu! Możesz wykonać go od 8 tygodnia ciąży. Samo badanie nie jest niczym skomplikowanym. Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale podczas ciąży test na ojcostwo również jest możliwy. Dodatkowo wynik testu jest tak samo pewny, jak ten który wykonamy po narodzinach dziecka. Nie trzeba go powtarzać, kiedy dziecko już się urodzi.

Wykonując badanie już w trakcie ciąży, wszelkie informacje uzyskasz znacznie wcześniej, więc pozwolą Ci na podjęcie odpowiednich działań. Jednocześnie unikniesz też stresu.

W ciąży warto zrobić test na ojcostwo, aby:

  • spokojnie i bez stresu przeżyć ten niesamowity czas ciąży,
  • rozwiązać kwestie prawne i spokojnie zaplanować dalszą przyszłość rodziny i dziecka,
  • zadbać o relację i zaufanie w związku.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 8 tygodnia?

Najwcześniej test na ojcostwo możesz wykonać od 8 tygodnia ciąży. Nie potrzeba wiele do takiego badania – tylko próbkę krwi ciężarnej i wymaz z policzka. W badaniu izoluje się wolne płodowe DNA, które jest obecne w krwi matki.

Gdzie można pobrać taką próbkę? Istnieje aż 250 punktów pobrań zajmujących się tą kwestią. Punkty mieszczą się głównie w przychodniach. Można również wykonać pobranie podczas domowej wizyty pielęgniarki. Samą analizę pobranej próbki wykonuje się w nowoczesnym laboratorium w Stanach Zjednoczonych.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 15 tygodnia?

Od 15 tygodnia ciąży można wykonać badanie płynu owodniowego i próbek rodziców. Płyn owodniowy pobiera się podczas badania USG. Zajmuje się tym jeden z najlepszych specjalistów. W Polsce jest ich jedynie pięciu.

Podczas tego badania mamy szerokie spektrum możliwości. Można wykonać również inne badania genetyczne dziecka, choćby pod kątem zespołu Downa. To zapewni nam dodatkowy spokój i pewność, że wszystko jest w porządku.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA