Co powinien zawierać wynik badania ojcostwa?
 

Co powinien zawierać wynik badania ojcostwa?

test na ojcostwo

Coraz więcej mężczyzn potrzebuje testu ojcostwa, jako badania rozstrzygającego. Nic więc dziwnego, że laboratoria genetyczne, które do tej pory specjalizowały się w innych testach DNA rozszerzają swoją ofertę również o tego typu badania. To z kolei wiąże się z trudnością w wyborze godnego zaufania zleceniodawcy. 
a
Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając laboratorium genetyczne i test na ojcostwo, zapraszamy do lektury naszego bloga. Temat ten był tutaj już bowiem poruszany. Tym razem postaramy się pokazać, co powinien zawierać wiarygodny wynik.
 .

Wynik testu na ojcostwo powinien zawierać:

  • Dane osobowe badanych osób – chociaż niektórzy wolą przeprowadzać testy ojcostwa anonimowo i jest to możliwe, to jednak my rekomendujemy podawanie danych osobowych. Dzięki temu wynik może zostać wykorzystany np. jako wstępny dowód w sprawie sądowej.
  • Profile genetyczne badanych osób – na wyniku testu ojcostwa powinny się również znajdować profile genetyczne badanych osób. Chociaż wydaje się to mało ważną informacją, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Po pierwsze badanie z profilami genetycznymi można łatwo zweryfikować pod kątem rzetelności. Z drugiej strony w razie konieczności można włączyć do takiego testu dodatkową osobę np. drugie dziecko czy drugiego domniemanego ojca bez konieczności wykonywania jeszcze raz całego badania.
  • Wynik analizy statystycznej – test ojcostwa powinien  być uzupełniony o analizę statystyczną. Dzięki temu wiadomo, z jakim prawdopodobieństwem nastąpiło potwierdzenie ojcostwa. To ważna informacja.
  • Dokładane dane laboratorium i  podpis osoby wykonującej i zatwierdzającej test  –  zwiększa to wiarygodność laboratorium.
.Na rynku są dostępne badania na ojcostwo, które nie zawierają tego typu opcji. Czy warto się na nie decydować? Wszystko zależy od tego, na czym nam naprawdę zależy. Warto jednak wiedzieć, że czasem dopłacając zaledwie kilka złotych  możemy mieć pełne badanie z wynikiem, który nie budzi żadnych wątpliwości.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA