Badanie ojcostwa z krwi - test DNA na ojcostwo - testynaojcostwo.pl
 

Badanie ojcostwa z krwi

badanie ojcostwa z krwi

Badanie ojcostwa z krwi da się zrealizować już po 10. tygodniu ciąży. Izoluje się wtedy DNA dziecka z krwi matki i porównuje z materiałem genetycznym kobiety i mężczyzny – wymazem z policzka. Tego typu test na ojcostwo jest tak samo pewny jak badanie przeprowadzane po narodzinach, a jego wynik jednoznacznie wyklucza bądź potwierdza ojcostwo.

Badanie ojcostwa z krwi – zawsze pewny wynik

Wykonując badanie na ojcostwo z krwi można mieć pewność co do pełnego bezpieczeństwa matki i dziecka, jak i zawsze pewnego rezultatu. Co więcej, przeprowadzenie testu już na tak wczesnym etapie ciąży pozwala zyskać pewność i spokój jeszcze zanim dziecko się urodzi. Jednoznaczne potwierdzenie albo wykluczenie ojcostwa danego mężczyzny względem danego dziecka to jednak nie tylko spokój, ale również możliwość podjęcia odpowiednich kroków prawnych, np. uznania dziecka przed narodzeniem.

Badanie ojcostwa z krwi – pobranie próbek

Pobranie próbek materiału genetycznego od dziecka i od matki odbywa się w czasie pobierania krwi kobiety, co przypomina zwykłe badanie morfologiczne krwi. Jest to więc szybkie, bezpieczne i bardzo proste, a także nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Próbką do badania ojcostwa w tym przypadku jest wymaz z policzka, którego pobranie jest szybkie i wygodne.

Badanie ojcostwa z krwi – na czym polega metoda badania?

Po pobraniu krwi, ekspert izoluje z niej DNA dziecka. W krwiobiegu matki jest ono obecne już od 4. tygodnia ciąży, a w 10. znajduje się go wystarczająco, żeby dało się przeprowadzić pewny test. DNA człowieka jest takie samo przez całe życie, a już w życiu płodowym dziecko ma swój profil genetyczny. Wykonując badanie ojcostwa z krwi ustalane są właśnie profile DNA („genetyczne odciski palca”) oraz porównuje je ze sobą. Taka analiza przeprowadzana jest przez specjalistów najnowocześniejszą i najdokładniejszą metodą bioinformatyczną w certyfikowanym laboratorium.

Pamiętaj, że badanie na ojcostwo z krwi, wykonujesz raz na całe życie, dlatego warto wybrać dobre laboratorium!Zobacz też: 

4.3/5 - (3 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA