Wykrywanie nasienia – jak działa detekcja nasienia?

wykrywanie nasienia

Detekcja nasienia to pierwszy etap testu zdrady, który wykonywany jest przez osoby podejrzewające swoją drugą połówkę o niewierność. Wystarczy przesłać do laboratorium próbki materiału z plamami przypominającymi spermę, by uzyskać jednoznaczną odpowiedź, czy partner lub partnerka dopuścili się zdrady. Na czym polega wykrywanie nasienia w teście zdrady? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Wykrywanie nasienia – jak działa detekcja nasienia?

▶ Wykrywanie nasienia – jakie próbki można zbadać?

▶ Detekcja nasienia – jaki jest czas oczekiwania na wynik?

▶ Jaki jest koszt wykrycia nasienia?

▶ Detekcja nasienia – kiedy zlecić test zdrady?

Wykrywanie nasienia – jak działa detekcja nasienia?

Detekcja nasienia polega na analizie dostarczonej do laboratorium próbki pod kątem obecności spermy. Specjaliści kontrolują, czy znajduje się na niej antygen PSA charakterystyczny dla nasienia [1].

Antygen PSA jest enzymem produkowanym przez gruczoł krokowy i odpowiada za utrzymanie nasienia w postaci płynnej. Detekcja nasienia oparta na analizie tego antygenu to najpewniejsze badanie, które wykrywa nasienie. Wysoka czułość pozwala na rozpoznanie nawet niewielkiej ilości 🔎 antygenu PSA. Z tego też względu metoda ta stosowana jest również w kryminalistyce 👮‍♂ [2].

Wykrywanie nasienia – jakie próbki można zbadać?

Do wykrycia nasienia mogą posłużyć takie próbki jak np. [1]:

➡ bielizna 👙;

➡ ubrania 🩳;

➡ pościel;

➡ chusteczka;

➡ prezerwatywa;

➡ wkładka higieniczna.

W przypadku pościeli, ubrań, bielizny, wystarczy wycięty fragment z widocznymi plamami. Próbkę należy spakować do czystej, papierowej koperty ✉ (gdy jest ich kilka to każdą osobno) i wraz z formularzem 📄 badania dostarczyć osobiście lub przesłać do laboratorium [1].

Co do zasady – badanie zawartości śladów nasienia jest możliwe na dowolnej próbce 💯 – jeżeli masz podejrzenia, że nawet na najbardziej nietypowym materiale mogą się one znajdować i chcesz to sprawdzić – nic nie stoi na przeszkodzie 🔝.

Jeśli na próbce zostanie wykryta sperma, wtedy istnieje możliwość rozszerzenia badania o drugi etap testu zdrady, czyli analizę porównawczą 🧬, która pozwoli ustalić, czyje nasienie rozpoznano na próbce [3].

Detekcja nasienia – jaki jest czas oczekiwania na wynik?

Wynik detekcji nasienia udostępniany jest maksymalnie do 3 dni roboczych 🗓, od momentu, kiedy próbki zostaną dostarczone do laboratorium. Możliwe jest wykonanie badania w formie ekspresowej ⏳ – wynik przekazywany jest do 24 godzin [3].

Jaki jest koszt wykrycia nasienia?

Koszt wykrycia nasienia na próbce to zaledwie 250 złotych 💰. Natomiast cena przyspieszonej analizy próbki (w ciągu 24 godzin) to 350 złotych [1].

Jakie korzyści wynikają z wykrywania nasienia?

Detekcja nasienia niesie ze sobą wiele różnych korzyści, m.in. [3]:

➡ uzyskanie szybkiej i pewnej informacji, czy druga połówka dopuściła się zdrady 💔;

➡ niska cena – koszt wykrycia nasienia to tylko 250 zł, natomiast korzystanie z usług detektywistycznych 🕵 może wynosić nawet 1000 zł za dzień operacyjny;

➡ dowód dla sądu 👨‍⚖ – wynik testu zdrady może posłużyć jako dowód w sprawie rozwodowej wskazujący na niewierność męża lub żony;

➡ dyskrecja badania – całe badanie jest przeprowadzone w sposób zapewniający dyskrecję, w sprawę nie są angażowane osoby trzecie;

➡ szybki i wygodny sposób realizacji badania, dostosowany do potrzeb zlecającego.

Detekcja nasienia – kiedy zlecić test zdrady?

Detekcja nasienia wykonywana w teście zdrady może być zlecona przy pojawieniu się już pierwszych obaw o niewierność partnera czy partnerki.

Oto przykłady historii naszych Pacjentów 🧔.

⚠ Mąż Pani Magdy wyjechał w delegację. Po powrocie Pani Magda na bieliźnie męża zauważyła dziwne plamy, które przypominały jej ślady spermy. Mimo że nic więcej nie wskazywało, na to, by mąż dopuścił się zdrady, Pani Magda zaczęła mieć duże wątpliwości co do jego wierności. Aby nie dręczyć się myślami, przesłała do laboratorium bieliznę męża i zleciła detekcją nasienia. Wyniki testu jednoznacznie wskazały, że na próbce znajdują się ślady nasienia. Pani Magda planuje złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem winy męża, uwzględniając jako dowód wynik badań.

⚠ Pan Adam od jakiegoś czasu zaczął zauważać zmienione zachowanie żony. Ciągłe wyjścia z koleżankami, nadgodziny w pracy, zmiana hasła w telefonie skłoniły go do podejrzeń o zdradę. Pewnego dnia po powrocie żony do domu, spostrzegł na jej ubraniu plamy, które go wyraźnie zaniepokoiły. Postanowił sprawdzić, czy żona ma kochanka i do laboratorium jako próbkę przesłał spódnicę żony z podejrzanymi plamami. Bo dwóch dniach otrzymał jednoznaczny wynik, że rozpoznano na niej nasienie. W efekcie tego żona pana Adama przyznała się do romansu, który trwał kilka tygodni.

Jeśli pojawiają się wątpliwości co do wierności drugiej połówki, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem testu zdrady 🔬. Wykrywanie nasienia to wiarygodna metoda, która przekazuje rzetelny wynik. Zamiast się zadręczać, zyskaj pewność!

Źródło:

  1. https://www.testdna.pl/test-zdrady/
  2. https://www.testdna.pl/poradnik/antygen-swoisty-dla-stercza-psa/
  3. https://pewnytato.pl/zrob-test-zdrady-poradnik-pacjenta/

To również może Cię zainteresować: Jak wykonać test zdrady – krok po kroku

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA