Polecamy: Fakty i mity o testach na ojcostwo
 

Polecamy: Fakty i mity o testach na ojcostwo

test na ojcostwo

Po testy na ojcostwo sięga coraz więcej Polaków. Rosnąca popularność tego typu badań sprawiła, że na ich temat krąży wiele sprzecznych informacji. Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu omawiającego najczęstsze fakty i mity dotyczące testów na ustalenie ojcostwa.

Testy w kierunku ustalenia ojcostwa są coraz powszechniejsze. Z jednej strony, oferty cenowe stają się bardziej przystępne dla klientów, z drugiej, badania mają coraz większy zasięg. Można je wykonać „na odległość” zarówno w Polsce jak i za granicą. Jednocześnie pojawiają się informacje na ich temat, które nie zawsze są zgodne z rzeczywistością (…)

Analiza 24 markerów genetycznych daje bardziej pewny wynik niż analiza 16 markerów genetycznych.

TAK. Analiza 24 markerów daje wynik 1000 razy bardziej dokładny.
Większość laboratoriów genetycznych w badaniu ojcostwa wykorzystuje 16 markerów DNA. Na tej podstawie wystawiany jest wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem wynoszącym ponad 99,9999% lub wykluczający je ze 100% pewnością. Zazwyczaj taka liczba markerów jest wystarczająca do uzyskania pewnego wyniku (…)

Uwaga! Obecnie najszerszym na rynku zakresem badanych markerów jest analiza ich aż 34. To jedyna taka oferta, która gwarantuje pewność nawet w nietypowych sytuacjach, np. przy obecności u dziecka mutacji (czego nie da się przewidzieć).

Czytaj cały artykuł w portalu zdrowie.com.pl>>

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA