Testy na ojcostwo – na czym polegają? Dowiedz się!
 

Testy na ojcostwo – na czym polegają?

Na czym polega test na ojcostwo, Jak zrobić test na ojcostwo w domu, Z czego można zrobić test na ojcostwo, Czy można zrobić test na ojcostwo podczas ciąży

Testy na ojcostwo – oczywiście wykonywane w wiarygodnym i doświadczonym laboratorium – są najpewniejszą metodą na sprawdzenie ojcostwa. Ich wynik pozwala nie tylko unormować prawną sytuację całej rodziny, ale wpływa przede wszystkim na samopoczucie. Na czym polegają testy na ojcostwo i jak je zrobić? Sprawdź!

Na czym polega test na ojcostwo?
Jak zrobić test na ojcostwo w domu?
Z czego można zrobić test na ojcostwo?
Czy można zrobić test na ojcostwo podczas ciąży?

Na czym polega test na ojcostwo?

Zatem na czym polega test na ojcostwo? To badanie, w czasie którego ustalane są profile genetyczne wszystkich badanych osób. Są one wyróżnikiem danej osoby – każdy ma unikalny (oprócz bliźniąt jednojajowych) i odziedziczony po rodzicach. Jeżeli analizowane są 24 markery DNA, pewny wynik można uzyskać nawet w sytuacji, gdy w badaniu nie uczestniczy matka dziecka.

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić test na ojcostwo w domu, warto wiedzieć, że to bardzo proste. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek – przez internet lub telefon, na dowolny adres. Potem pobiera się próbki i wypełnia dokumenty, a następnie odsyła do laboratorium, gdzie materiał poddawany jest analizie. Można wybrać przesyłkę dyskretną, bez pieczątek laboratorium.

Z czego można zrobić test na ojcostwo?

Do testu na ojcostwo nadają się tak naprawdę dowolne próbki z materiałem genetycznym. Z czego można zrobić test na ojcostwo? Dobrymi próbkami są nie tylko wymazy z policzka. Równie dobrze sprawdzą się np. używana maszynka do golenia, włosy z cebulkami, smoczek, puszka po napoju, niedopałek papierosa, inhalator, nakładka na zęby czy nawet chrupek kukurydziany albo lizak.

Czy można zrobić test na ojcostwo podczas ciąży?

Wiele osób zastanawia się, czy można zrobić test na ojcostwo w ciąży. Tak – to jak najbardziej możliwe! Najwcześniej dostępny na świecie test ojcostwa jest możliwy do wykonania od 8 tygodnia ciąży. Wykorzystuje się w nim przede wszystkim krew ciężarnej, w której krąży także DNA dziecka. Próbki można pobrać też od 15 tygodnia ciąży – w czasie amniopunkcji. Wówczas istnieje możliwość jednoczesnego sprawdzenia stanu zdrowia dziecka.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA