Testy na ojcostwo - cennik laboratoriów
 

Testy na ojcostwo – cennik laboratoriów

Testy na ojcostwo - Cena zależy od wybranego zestawu i pakietu, Cena testów na ojcostwo - porównanie Ceny testów na ojcostwo - czy podlegają negocjacjom, Testy na ojcostwo - jaka powinna być ich optymalna cena

Testy na ojcostwo cena jest zróżnicowana i jak się okazuje, zależy od wielu czynników. W celu wybrania najlepszej oferty, warto zorientować się, jakie pakiety posiadają konkretne laboratoria. Nie zawsze wybór najtańszej oferty się opłaca – może bowiem przynosić jedynie pozorne oszczędności.

Testy na ojcostwo – Cena zależy od wybranego zestawu i pakietu?
Cena testów na ojcostwo – porównanie
Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?
Testy na ojcostwo – jaka powinna być ich optymalna cena?

Testy na ojcostwo – cena zależy od wybranego zestawu i pakietu?

Cena badania na ojcostwo zależy od kilku czynników. Główne kryterium to rodzaj pobieranych próbek. Najmniejsze koszty wiążą się z pobraniem wymazu z policzka, więcej zapłacimy za testy DNA wykonywane z krwi. Najdroższe są testy na ojcostwo wykonywane w czasie ciąży, kiedy należy pobrać próbkę płynu owodniowego. Często laboratoria proponują korzystniejsze ceny, jeśli badania DNA na ojcostwo wchodzą w skład pakietu wraz z innymi badaniami genetycznymi. Warto podkreślić, że na ostateczną cenę badania wpływa także sposób pobrania materiału i stosowane przez laboratorium techniki analizy.

Cena testów na ojcostwo – porównanie

Testy na ojcostwo do celów prywatnych kosztują od 400 do nawet 1500 złotych. Takie same badania wykonywane na zlecenie sądów zwykle kosztują od 1400 do 1800 złotych. Testy na ojcostwo wykonywane podczas trwania ciąży to wydatek sięgający nawet 6 tysięcy złotych.

Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?

Z reguły ceny testów na ojcostwo nie podlegają negocjacji. Cennik podawany przez laboratoria jest ostateczny i zawiera cenę wykonania badania oraz analizę próbek, a także opłacenie materiałów medycznych czy personelu. Koszty ponoszone przez laboratoria są stałe, dlatego też nie ma możliwości negocjacji ceny badania. Klienci mają jednak możliwość rozłożenia płatności na raty.

Testy na ojcostwo – jaka powinna być ich optymalna cena?

Nie da się jednoznacznie określić, ile powinny kosztować dobre testy na ojcostwo. 400 lub 500 złotych nie wydaje się jednak najlepszą ceną dla tego typu skomplikowanych analiz. Nie cena, a zakres oferty badania należy brać pod uwagę. Ważna jest ilość analizowanych markerów DNA, wysoka jakość użytych odczynników, podwójna kontrola wyniku.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA