Oznaki zdrady - najczęstszej przyczyny rozpadu związków
 

Oznaki zdrady – najczęstszej przyczyny rozpadu związków

Zdrada partnera to ogromny cios, który prowadzi do pojawienia się w związku kryzysu, często niemożliwego do przezwyciężenia. Niewierności nie jest łatwo udowodnić, gdyż zdradzający potrafią długo i sprytnie się kamuflować. Czasami partner domyśla się, że coś jest nie tak, jednak wypiera to ze swojej świadomości. Lepiej jest nauczyć się rozpoznawać oznaki zdrady, aby nie być osobą, która dowiaduje się o wszystkim ostatnia.

Oznaki zdrady – jakie zachowania mogą świadczyć o zdradzie partnera ?
Oznaki zdrady – czy po zdradzie lepiej zakończyć związek ?
Oznaki zdrady – dlaczego ludzie zdradzają swoich partnerów/partnerki ?
Oznaki zdrady – jak poradzić sobie psychicznie z faktem bycia zdradzonym ?

Oznaki zdrady – jakie zachowania mogą świadczyć o zdradzie partnera?

Osoby zdradzające zwykle zmieniają swoje zachowanie. Mogą być przesadnie troskliwi lub wręcz przeciwnie unikać kontaktu z partnerem, również w sferze intymnej. Dodatkowo zaczynają bardziej dbać o swój wygląd zewnętrzny. Stają się bardziej drażliwi i nawet błahe problemy wyprowadzają ich z równowagi. Inne oznaki zdrady to ukrywanie przed partnerem komórki, potajemne rozmowy czy zmiana hasła do komputera.

Oznaki zdrady – czy po zdradzie lepiej zakończyć związek?

Gdy okaże się, że zaobserwowane oznaki zdrady rzeczywiście są dowodem na niewierność partnera, pierwszą myślą osoby zdradzanej jest chęć zakończenia związku. Jednak po tym jak opadną pierwsze emocje, warto podejść do sprawy na chłodno i zastanowić się, czy może uda się jeszcze uratować relację, zwłaszcza jeśli zdradzający szczerze żałuje swojego błędu.

Oznaki zdrady – dlaczego ludzie zdradzają swoich partnerów/partnerki?

Przyczyn zdrad jest wiele. Zazwyczaj dochodzi do nich, gdy partnerzy zbytnio oddalą się od siebie i zaczynają poszukiwać zrozumienia i czułości u innej osoby. Częstym powodem zdrad jest również brak spełnienia seksualnego, kiedy druga strona nie wzbudza już pożądania lub nie może prowadzić życia intymnego z przyczyn zdrowotnych.

Oznaki zdrady – jak poradzić sobie psychicznie z faktem bycia zdradzonym?

Zdrada zawsze wywołuje szok i ogromny ból, które muszą znaleźć gdzieś ujście. Dlatego w takiej sytuacji należy pozwolić sobie na przeżywanie rozczarowania, żalu i złości. Jeśli jednak stan smutku niebezpiecznie się przedłuża, warto skorzystać z porad psychoterapeuty, który pomaga ludziom radzić sobie z negatywnymi emocjami.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA