Jak sobie poradzić ze zdradą w związku?
 

Jak sobie poradzić ze zdradą w związku?

Zdrada to zawsze bardzo bolesne doświadczenie. Osoba zdradzona czuje frustrację, bezradność, smutek i złość. Osoba zdradzająca zazwyczaj też nie czuje się komfortowo z tym, co zrobiła. Jak sobie radzić ze zdradą?

Oznaki zdrady – co zrobić po zdradzie?
Oznaki zdrady – jak poruszyć temat zdrady?
Oznaki zdrady – jak poznać, że żona lub mąż zdradza?
Oznaki zdrady – jakie są najczęstsze powody zdrady?

Oznaki zdrady — co zrobić po zdradzie?

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania na radzenie sobie z konsekwencjami zdrady. Odbudowanie zaufania w związku jest w takim przypadku bardzo trudne i oczywiście muszą tego chcieć obie strony. Wybaczenie zdrady to indywidualna kwestia każdego człowieka. Jedni uznają, że kontynuowanie związku będzie bezzasadne. Inni ze względu na dzieci i wiele wspólnych przeżytych lat mogą uznać, że warto jednak o związek walczyć.

Oznaki zdrady — jak poruszyć temat zdrady?

Nikomu nie jest łatwo wyjawić partnerowi fakt dopuszczenia się zdrady. Należy jednak o tym powiedzieć, zwłaszcza gdy partner zauważa oznaki zdrady i z dużą dozą prawdopodobieństwa domyśla się, co jest na rzeczy. Taką rozmowę najlepiej przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Ważne jest również to, aby osoba zdradzająca wzięła pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Zwłaszcza gdy chce ratować związek. Powinna wykazać się również pełnym zrozumieniem w stosunku do zachowania osoby zdradzonej na wieść o tym czynie. Warto również mieć na uwadze to, że osoba zdradzona może potrzebować czasu na podjęcie decyzji co dalej ze związkiem.

Oznaki zdrady — jak poznać, że żona lub mąż zdradza?

Głównym objawem niewierności jest zmiana zachowania partnera. Oznaki zdrady u mężczyzn mogą objawiać się tym, że nagle mężczyzna zaczyna mieć tajemnice. Jeśli para rozmawia ze sobą, a na pewno w sytuacji, gdy dochodzi do zdrady, tych rozmów jest mniej, to mężczyzna, zamiast mówić o sobie, będzie kierował rozmowy na tematy dotyczące partnerki. Za oznaki zdrady można uznać również o wiele częstsze i dawane bez okazji prezenty. Zwłaszcza wtedy, gdy do tej pory mężczyzna obdarowywał partnerkę niechętnie, sporadycznie lub wcale. Oznaki zdrady w przypadku kobiet przedstawiają się następująco. Kobieta zachowuje się obojętnie i chłodno. Nie chce się całować, przytulać i unika kontaktów seksualnych. Dba o siebie znacznie bardziej niż kiedyś. Bez makijażu nie wychodzi z domu, choć prędzej nie robiła go w ogóle. W swojej szafie ma dużo nowej bielizny. Dużo czasu spędza przed laptopem lub telefonem komórkowym i blokuje dostęp do urządzenia.

Oznaki zdrady — jakie są najczęstsze powody zdrady?

Zdradę można uznać za kulminacje kryzysu w związku, do którego dochodzi wskutek braku komunikacji, intymności, bliskości i wzajemnego zrozumienia. Często oznaki zdrady są zauważane przez partnerów, lecz ignorowane. Należy jednak pamiętać, że problemy w związku są winą zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA