Nowy związek po zdradzie – jak się do niego przygotować?

Nowy związek po zdradzie wymaga zaakceptowania i pogodzenia się z przeszłością. Wciąż przeżywane emocje, lęki i niezabliźnione rany nie pozwalają zbudować nowej relacji. Jak się przygotować do związku po zdradzie? Kiedy jest dobry czas, by go rozpocząć?

Tego dowiesz się z artykułu:

Nowy związek po zdradzie – dlaczego należy zamknąć przeszłość?

Czy zaakceptowanie zmian umożliwia wejście w nowy związek po zdradzie?

Kiedy rozpocząć nowy związek po zdradzie?

Nowy związek po zdradzie – dlaczego należy zamknąć przeszłość?

Nowy związek po zdradzie wiele osób traktuje jako lekarstwo po poprzedniej, nieudanej relacji. Mówi się, że to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na zamknięcie starego rozdziału. Niestety to bardzo mylne pojęcie. Czas po rozstaniu, szczególnie z powodu zdrady 💔, powinno wykorzystać się na przemyślenia o tym, co się wydarzyło i analizie czynników, które doprowadziły do niepowodzenia 😢 [1].

Do nowego związku po zdradzie wnosimy emocjonalny bagaż wypełniony smutkiem, żalem i frustracją [2]. Wejście z takimi uczuciami w nową relację nie wróży dobrze. Niepokój może być na tyle duży, że sprowokuje przyjęcie obronnej postawy 🛡, która zapewni bezpieczeństwo uczuciom i emocjom, ale nie pozwoli się szczerze zaangażować, docenić i cieszyć z nowego związku. Przejście przez żałobę ⚰ po nieudanej relacji jest konieczne, by rozpocząć nową [1].

Czy zaakceptowanie zmian umożliwia wejście w nowy związek po zdradzie?

Wejście w nowy związek po zdradzie wymaga zaakceptowania zmian, które zaszły w życiu. Należy pogodzić się z tym, że wcześniejsza relacja się skończyła i życie będzie wyglądać inaczej. Nie oznacza to jednak, że będzie gorsze, tylko inne. Skupienie się na swoich doświadczeniach i zastanowienie się, co było nie tak w poprzednim związku, otwiera szansę na nową, szczęśliwą relację [2].

Czas, by dać sobie szansę na zagojenie ran 🩹 i przezwyciężyć przeszłość, wymaga często wsparcia ze strony bliskich osób – rodziny, przyjaciół lub terapii, która pomoże zrozumieć zdradę i niewierność partnerki [2].

Kiedy rozpocząć nowy związek po zdradzie?

Nowy związek po zdradzie nie powinien być traktowany jako odwrócenie uwagi od bólu 😭 po trudnym rozstaniu. Nowa relacja będzie wtedy oparta na nieufności i niepewności, która może znów zwiastować porażkę. Utrwali to tylko poczucie niskiej samooceny i obarczanie się winą [1].

Aby móc poczuć szczęście przy drugiej osobie 👩‍❤️‍👨, trzeba zacząć od siebie. Odzyskanie poczucia wartości często wiąże się z zaakceptowaniem tego, co się zdarzyło i świadomą decyzją o chęci rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim życiu. Gotowość do nowego związku wygra z obawami o kolejne zranienie i  rozczarowanie. Dlatego po przejściu etapu pracy nad sobą i pogodzeniu się z rzeczywistością, warto zaryzykować i wejść w nowy związek po zdradzie. Być może to ta relacja okaże się najcenniejszą i najbardziej wartościową ❤️.

Źródła:

  1. https://www.ofeminin.pl/milosc/zwiazek/nowy-zwiazek-po-rozstaniu-nie-powinnas-sie-spieszyc/qg3wvcp
  2. https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/nowy-zwiazek-po-rozwodzie-zdradzie-rozstaniu/9p764

To może Cię również zainteresować: Jak wykonać test zdrady – krok po kroku [PORADNIK]

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA