Dlaczego bycie ojcem to powód do dumy? 5 najważniejszych powodów

dlaczego bycie ojcem to powód do dumy

Jesteś ojcem lub niedługo nim zostaniesz? Świetnie – bycie tatą to ogromny powód do dumy! To też szansa na szczęście i piękne relacje oraz niepowtarzalny czas spędzony razem. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto być ojcem.

Możesz być dla swojego dziecka autorytetem

Jeśli odpowiednio zadbasz o łączące Was relacje, będziesz dla swojego dziecka wzorem. Od pierwszych tygodni będzie przyglądało się Tobie i temu, w jaki sposób idziesz przez życie. Pamiętaj, żeby mądrze wykorzystać tę sytuację – być może wiedząc, że mały człowiek cały czas Cię obserwuje, staniesz się lepszą osobą i kimś, kim zawsze chciałeś być?

Przeczytaj również: Jak mówić, aby dziecko nas słuchało?

Masz realny wpływ na wychowanie człowieka

To między innymi od Ciebie – taty – zależy, jakie będzie Twoje dziecko w przyszłości. Masz więc niepowtarzalną szansę wychować dobrą, mądrą i kochającą osobę. Chociaż na pewno będzie to bardzo trudne i czeka Cię trochę kłopotów, kiedy za jakiś czas zobaczysz, jak Twoje dziecko radzi sobie w swoim życiu – będziesz przeszczęśliwy.

Możesz współdzielić sukcesy swojego dziecka

Maluch właśnie uzyskał pierwszy dyplom w przedszkolu? Dziecko rozwija swój talent sportowy? A może Twój potomek skończył szkołę i dostał się na wymarzone studia? Wszystkie te sytuacje sprawiają, że możesz być dumny ze swojego dziecka! Jego sukcesy są także Twoimi – w końcu to Ty cały czas służysz radą, wsparciem i pomocą – różnego rodzaju.

Warto przeczytać: Jak odciągnąć dziecko od komputera?

Pozostawisz po sobie ślad

Nawet kiedy Ciebie już zabraknie, Twoje dziecko (a później i jego dzieci), będą o Tobie pamiętać, wspominać i iść przez życie wytyczoną przez Ciebie drogą. Już na zawsze pozostawisz więc cząstkę siebie. Zbudujesz też niepowtarzalne wspomnienia i stworzysz jedyne w swoim rodzaju więzi.

Pokażesz innym (i sobie), że potrafisz zająć się dzieckiem

Wbrew wszystkim Twoim dotychczasowym rolom! Dzięki dziecku odkryjesz u siebiewiele nowych twarzy, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Wspierając dziecko – zarówno emocjonalnie, jak i na wszystkie inne sposoby – pokażesz, że potrafisz się nim świetnie zająć. Rozwiniesz więc jednocześnie siebie. 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA