gorny-mobile_25.03.20

Czy test na ojcostwo jest bezpieczny? Koronawirus

czy test na ojcostwo jest bezpieczny, koronawirus

Koronawirus to w mediach i rozmowach bezsprzecznie temat numer jeden. Wiele osób zastanawia się, czy warto korzystać teraz z jakichkolwiek usług… w tym testów na ojcostwo. Czy to bezpieczne? Uspokajam: dobre laboratorium ma wdrożone procedury, a ponadto – badanie na ojcostwo zrobisz bez wizyty w przychodni, nie wychodząc nawet ze swojego domu.

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy test na ojcostwo jest bezpieczny? Koronawirus

Tak – wykonanie testu na ojcostwo w czasie koronawirusa jest bezpieczne. Istnieje możliwość zamówienia zestawu pod dowolny adres lub umówienia wizyty domowej pielęgniarki. Jeśli nie chcesz, nie musisz więc umawiać się do przychodni i przebywać w większym skupisku ludzi – możesz zrobić domowy test na ojcostwo.

Dobre laboratoria mają ponadto wdrożone procedury, dzięki którym wykonanie badania jest bezpieczne.

Jakie procedury są wdrożone w laboratorium?

Jeśli obawiasz się koronawirusa, przed zleceniem testu na ojcostwo sprawdź procedury w wybranym laboratorium. Jeśli są wdrożone, zapewnią Ci bezpieczeństwo. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Wykorzystanie na co dzień środków dezynfekujących płaskie powierzchnie (obudowy, półki, blaty etc.), które niszczą DNA ludzkie oraz DNA i RNA wirusów.
  • Regularne naświetlanie pomieszczeń lampami UV – to ważne, ponieważ promieniowanie UV pozwala zniszczyć warstwę tłuszczową koronawirusa, a więc i go zabić.
  • Przygotowanie wysyłanych zestawów w warunkach sterylnych.
  • Możliwość wykonania testu DNA na ojcostwo bez wizyty w przychodni – wysyłka zestawu lub dostępność mobilnych pielęgniarek, które pobiorą próbki pod wskazanym adresem.

Jak zrobić test na ojcostwo bez wizyty w przychodni?

Pamiętaj, że aby uzyskać pewny i jednoznaczny wynik, nie musisz udawać się do przychodni. Wystarczy, że pod dowolny adres zamówisz zestaw, a następnie pobierzesz próbki samodzielnie. To szybkie, proste i bezpieczne rozwiązanie.

W niektórych laboratoriach jest dostępna też inna forma – wizyta domowa pielęgniarki. Wyszkolona pielęgniarka przyjeżdża pod wskazany adres, aby pobrać próbki.

Te dwa rozwiązania pozwalają uniknąć wizyty w przychodni, więc są doskonałym wyjściem dla osób, które wolą w tym czasie pozostać w domu.

To może Cię zainteresować: Z czego można pobrać DNA?

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA
Przeczytaj poprzedni wpis:
kto oplaca test na ojcostwo
Kto opłaca test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to badanie, które może wskazać jednoznacznie, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Tym samym wynik może...

Zamknij